Haberler

Makaleler

ÇOCUKLARDA SUÇİÇEĞİ TEDAVİSİ

çocuklarda suçiçeği tedavisiÇOCUKLARDA SUÇİÇEĞİ TEDAVİSİ

 

Suçiçeği genelde çocukluk hastalığı olarak bilinir ve genelde çocukluk döneminde görülür. Çocuklardaki suçiçeğinin tedavisine yönelik olarak ebeveynler de bazı basit çözümleri uygulayabilirler.

 

1. Çocuğun aşılamaları mutlaka düzenli olarak, eksiksiz olarak yaptırılmalıdır. Aşılamalar suçiçeğini önlemeye yönelik hastalığın şiddetine göre %85 - %100 oranında etkilidir.

 

2. Suçiçeğiyle bağlantı ateşi olan çocuğa asetaminofen veya ibuprofen verilir. Çocukta suçiçeğinin ön belirtileri ateş, baş ağrısı mide ağrısı ve iştah kaybıdır. Bu belirtiler suçiçeği görünmeden yaklaşık 2 gün önce görünmeye başlar. Kaşıntılar olur. Bu belirtiler yaklaşık 2 – 4 gün kadar sürer. Ciltte kabarcıklar oluşur. Cilt döküntüleri ve kaşıntıları olur.

 

3. Ciltte görülen kabarcıkların bulaşmasını ve enfekte olmasını engellemek için ağızdan bir antihistamin verilir. Yulaf ezmesi banyosu da iyi gelir. Yulaf ezmesi banyosu kaşıntıyı hafifletir. Çocuğun kaşına yerleri tırnaklarıyla kaşıması o bölgenin tahriş olmasına ve iltihap kapmasına neden olabilir. Bu nedenle çocuğun ellerini eldiven türü bir şeyle kapatmakta fayda vardır. Özellikle gece yatarken bu oldukça gereklidir.

 

4. Suçiçeği çıkaran çocuk kendisini huzursuz hisseder. Böyle ir durumda çocuğun moralini yerine getirmek ve onu eğlendirmek gerekir. Oyunlar, bulmacalar, video oyunları çocuğun hoşuna gider.

 

5. Eğer çocuk 1 yaşından büyükse ve aşılanmadıysa çocuğun hekimini ziyaret etmek gerekir. hekim reçeteli bir antiviral ilaç verebilir ve erken bir tanıyla aşı verebilir. Kaşıntı giderici bir losyon veya krem verebilir.

 

Yayınlanma Tarihi : 07.02.2014

4030

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim