Haberler

Makaleler

ÇOCUKLAR İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KREMLERİ

çocuklar için en iyi güneş kremleriÇOCUKLAR İÇİN EN İYİ GÜNEŞ KREMLERİ

Çocuklar için en iyi güneş kremleri kimyasallar içermeyen ve çinko oksitli veya titanyum oksitli güneş kremleridir. Diğer yandan 6 aydan daha küçük bebekleri çok fazla güneş ışınlarına maruz bırakmamak daha iyidir. Güneş ışınlarına maruz kalma durumda güneş kremiyle koruma sağlanmaları gerekir.

Çinko oksit ve titanyum oksit cildin üst katmanında güneşin zararlı etkilerine karşı çocuklarda koruma görevi görür.

Güneş kremlerinin güneşe çıkmadan 15 – 30 dk. önce sürülmesinde fayda vardır. Böylelikle cilt tarafından daha iyi emilmesi için zaman verilmiş olunur. Kimyasal içeren güneş kremleri içinde bulunan aktif maddeler vasıtasıyla bebeklerin ve çocukların hassas ciltlerinde tahrişe neden olabilirler.

Çocuğunuzda kimyasal tabanlı bir güneş kremi kullanacağınız durumda, kullanmadan önce cildinin küçük bir bölümüne uygulayın, birkaç saat bekleyin ve herhangi bir reaksiyon olup olmadığa bakın. Bu denemeyi kolunun üst kısmına uygulayarak yapabilirsiniz. Eğer deneme sonrasında çocuğunuzun cildinde kızarıklık veya başka bir reaksiyon gelişirse başka bir güneş kremi deneyin.

Çocuğunuzu sizin seçeceğiniz güneş kreminin 30 faktör koruma özelliğinde olması yeterli olacaktır. Daha yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinde daha fazla istenmeyen kimyasallar olabileceği için çok yüksek koruma özelliği olan güneş kremleri çocuğunuzun cildi için tahriş edici olabilir.

Yayınlanma Tarihi : 12.08.2013

3907

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim