Haberler

Makaleler

ÇOCUK KALMAK

Hangimiz kardeşimizin ya da en yakınımızdaki küçüklerin oyuncaklarına göz dikmedik ki. Ver bir bakayım deyip saatlerce oynamadık.

Oyuncaklar her yaş grubu için önemli nesnelerdir. Ben şimdi ne zaman bir barbie bebek görsem çocukluğuma dönüyorum. Alışveriş merkezlerinin oyuncak mağazalarında hala çok vakit geçiriyorum.

Yapılan araştırmalar anne-babaların çocuklarına oyuncak alırken kendilerine alıyormuş gibi heyecanlandıklarını gösteriyor. Bu bile insanların çocukluklarına doyamadığının bir göstergesi.

Oyuncak gibi sokak oyunlarının da tadı bir başkadır. Ne zaman saklambaç oynayan bir grup çocuk görsem aralarına katılmak isterim. Gerçi o oyunların yerini bilgisayar oyunlar aldı ama hala bizim çocukluğumuzun oyunlarını oynayan ufaklıklar da mevcut.

Siz içinizden geçiriyor musunuz bilmem ama ben çocuk kalmayı çok isterdim. Sorumluluklar kısıtlı, sizin yerinize düşünen birileri mutlaka var ve azar işittiğiniz şeyler çok oynayıp terlemek, yemek yememek veya yaramazlık yapmak gibi basit olaylar.

O yaşlarda büyümeyi, büyümekle birlikte gelen pek çok avantajı isterdim ama şimdi hiç birinde gözüm yok. Gece geç yatabilmeyi, istediğim kadar yemek yiyebilmeyi, istediğimi giymeyi alın benden ve çocukluğumu geri verin. Varsın terleyince, yemek yemeyince, yaramazlık yapınca annem kızsın ama tek sorumluluğum onlar olsun.

Ah çocukluğum seni ne çok özledim.

Merve Coşkun
e-mail: mervecoskun@annelikbilinci.com

Yayınlanma Tarihi : 17.07.2011

3591

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim