Haberler

Makaleler

CİLDİNİZİ BEBEK YAĞI İLE NEMLENDİRİN

cildinizi bebek yağı ile nemlendirinCİLDİNİZİ BEBEK YAĞI İLE NEMLENDİRİN

Bebek yağı sadece bebekler için değil aynı zamanda yetişkin insanlar için de iyidir. Eğer cildinizi nemli tutmak istiyorsanız, özellikle kış aylarında, pahalı nemlendiricilere ve losyonlara fazla para harcamanız gerekmiyor. Pahalı olmayan bir şişe bebek yağı da cildinizi gayet güzel nemlendirir.

1. Ilık bir banyo veya duş sonrası cildiniz halen tam kurumamışken cildinize bebek yağını uygulayın. Özellikle vücutta sık kuruyan dizler, dirsekler ve topuk kısımlarınıza da uygulayın.

2. Her bulaşıkları yıkadıktan sonra bebek yağını ellerinize uygulayın. Veya ellerinizi her kuru hissettiğinizde de uygulayabilirsiniz. Böylelikle ellerinizi nemli tutabilirsiniz, ellerinizdeki sürtünmeyi azaltabilirsiniz ve cildinizi daha sağlıklı yapabilirsiniz.

3. Kış aylarında dışarı çıkmadan önce mutlaka bebek yağını cildinize ovarak uygulayın. Çünkü soğuk havalar cildinizdeki nemi azaltır. Bebek yağı cildinize soğuk havaya karşı yalıtıcı bir etki yapar.

4. Bebek yağını göz makyajınızı çıkarmak için de kullanabilirsiniz. Oldukça yumuşak olduğu için cildinizi tahriş etmez ve yakmaz. Ayrıca göz çevrenizin de daha yumuşak ve nemli kalmasına yardımcı olur.

Yayınlanma Tarihi : 17.04.2013

3095

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim