Haberler

Makaleler

ÇALIŞAN BEBEKLİ ANNELERE ÖNERİLER

çalışan bebekli annelere önerilerKimi çalışan bebekli anneler, hem iş yaşamını hem de bebek bakımını pek sorun yaşamadan iyi bir şekilde götürebilmektedirler. Bunda bu annelerin kendilerine özgü şartlarının da önemi vardır. Bazı neneler içinse durum biraz daha sıkıntılı olabilir. Bu gibi durumdaki anneler eğer uygun şartlar oluşturabilirse daha rahat edeceklerdir.

Çalışan bebekli bir anne için aslında en iyi çalışma şekli, en azından bir süre için, yarı zamanlı bir iş olabilir. Bu şekilde anne hem çalışarak eve ekonomik bir katkı yapmış olur hem de bebeğinin bakımını daha fazla yapma imkanı bulur. Diğer yandan iş saatlerini tekrar düzenlemek, esnek hale getirmek veya azaltmak da bir çözüm olabilir.

Belli bir süre için işinizi rölantide götürebilirsiniz. Yani, eğer imkanınız varsa, sadece belli sorumlulukları olan, fazla yorucu ve hareketli olmayan, sizi yormayacak düzeyde olan bir pozisyonda çalışabilirsiniz. Ya da kendi durumunuza göre bir çözüm üretebilirsiniz. Böylelikle bebeğinizle daha fazla ve daha iyi ilgilenmek için gerekli enerjiyi kendinizde bulabilirsiniz.

Artık günümüzde işyerleri bebekli annelerin çalışma şartlarında kolaylıklar ve esneklikler sağlamaktadır. Bu biraz da tabi yasal zorunluluktan ileri gelmektedir. İşyerinizle anlaşarak işinizi sizin belirleyeceğiniz saatlerde yapabilirsiniz. Ya da işten biraz daha erken çıkıp, işinizin kalanını evinizde de yapabilirsiniz. Hatta kendinize tamamen evden çalışabileceğiniz başka iş de bulabilirsiniz. Artık bu tür evden çalışılarak para kazanılan işlerin sayısı artmaktadır.

Eğer işle bebek bakımı arasındaki tercihinizi tamamen bebek bakımından yana kullandıysanız, bu sizin kariyerinizi tamamen bırakacağınız anlamına da gelmez. Bu dönemi başka şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Mesela kendinizi geliştirmeniz için de bir fırsat olarak görebilirsiniz. Mesela çok istediğiniz bir eğitim programına da katılarak kendinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 23.05.2011

6221

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim