Haberler

Makaleler

BEBEKLERDE YÜZ BAKIMI

bebeklerde yüz bakımıBEBEKLERDE YÜZ BAKIMI

 

Bebeklerin yüz bölgesi oldukça hassas bir cilde sahiptir ve özel bir bakım ister. Bebeklerde yaygın olarak bu cilt hassasiyetinden dolayı cilt sorunları gelişebilmektedir. Bebeklerin yüz bakımında bebeklerin için üretilmiş bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Çünkü yetişkin ürünleri bebekler için alerjen maddeler içerirler ve bebeğin yüz ve diğer cilt bölgeleri için alerji belirtilerine neden olurlar.

 

Bebeklerin yüzünde döküntüler, kızarıklıklar ve diğer cilt sorunlarının oluşması yaygındır ve bu normal olarak kabul edilir. Ayrıca bebekler,n yüzünde akne veya sivilce gibi doğum öncesinde annedeki hormonal dalgalanmadan kaynaklanan cilt sorunları da görülebilir.

 

Bebeklerin yüz bakımında losyon kullanımı

 

Ebeveynler genelde bebeğin yüzünü ve diğer cilt bölgelerini nemlendirmek için losyon gerektiğini düşünürler. Aslında bebeğin yüzü kurumadıkça ve yüzü ve diğer cilt bölgeleri yeterince nemli görünüyorsa losyon kullanmak çok da gerekmez.

 

Bebeklerin yüz bakımında dikkat edilmesi gerekenler

 

Bebeklerin yüz bakımında bebeğin yüzünü çok sık yıkamaktan kaçınmak gerekir Bebeğin yüzünün çok sık yıkanması doğal yağ tabaksına zarar vererek nemini kaybetmesine neden olur. Bu da bebeğin yüzünde kurumalara ve tahrişe yol açar. Bebeğin yüzünde buluna sivilce ve dökülmeler daha fazla tahriş olur. Eğer bebeğin yüzünde bulunan sivilce veya akneler bebek için rahatsız edici görünüyorsa ve bebekte ateş varsa bebeğin hekimine danışmak gerekir.

Yayınlanma Tarihi : 18.03.2014

5215

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim