Haberler

Makaleler

BEBEKLERDE SARILIĞIN EVDE TEDAVİSİ

bebeklerde sarılığın evde tedavisiBEBEKLERDE SARILIĞIN EVDE TEDAVİSİ

Bir bebek doğduğu zaman hekimlerin ilk yaptıkları kontrollerden birisi de bebeğin rengidir. Bebeğin sağlıklı bir renkte olması organlarının uygun çalıştığını ve bebeğin yeterince oksijen aldığını göstermektedir.

Bazen yeni doğan bebekler sarılık olarak bilinen sarımsı bir tende de olabilirler. Bu yaygın bir durumdur ve bebeğin vücudundaki bilirubin birikiminden kaynaklanır.

Bebeğinizdeki sarılık sorunu için evde uygulayabileceğiniz bazı çözümler:

1. Bebeğinizi gün ışığına çıkarın. Güneş ışığı bebeğin vücudunun bilirubinin kimyasal bağlarını doğal yollarla yıkmasına yardımcı olur. Bazı hekimler de şiddetli sarılık vakalarında özel ışık lambalarıyla fototerapi önermektedir. Güneş ışığı bu tür bir tedaviye alternatif olabilir.

2. Bebeğinizin gıda alımını artırın. Artan gıda alımı yeni doğan bebeklerde sarılık tedavisi için faydalıdır. Bebeğinizi sık sık emzirin. Sık sık beslenen bebeğin boşaltım sistemi daha iyi çalışacak ve katı dışkısını ve idrarını daha sık yapacaktır. Böylelikle biriken fazla bilirubin dışkılama yoluyla vücuttan atılabilir. Eğer bebeğinize formül besin veriyorsanız bir süre için emzirmeyi deneyin. Çünkü formül besinler anne sütünden daha yavaş sindirilirler. Anne sütünün sindirimi daha iyidir ve bağırsak hareketlerine yardımcı olur.

3. Bebeğinizin semptomlarını sık sık kontrol edin. Sıklıkla sarılık belirtilerine dikkat edin. Bebeğinizin baş kısmına ve gözlerindeki beyazlıklara bakın.

Yeni Doğan Bebeklerde Sarılık

Yayınlanma Tarihi : 25.04.2013

35928

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim