Haberler

Makaleler

BEBEKLERDE KONAK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

bebeklerde konak bitkisel çözümlerBEBEKLERDE KONAK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

 

Konak bebeklerin saç derisinde oluşan sarımsı, yağlı, yamalı, pullu şekilde görülen dökülmelerdir. Oldukça kötü bir görünüm oluşturabilir. Bir enfeksiyon değildir. Genelde bebeğin ilk 3 ayında oluşur. Bebeklerde konak nedenleri genelde aşırı halde çalışan yağ bezleri veya B6 vitamin eksikliğidir. Bu nedenle emziren anneler kendi diyetlerinde B6 vitamini içeren besinlere önem vermelidir. Bebeklerde konak için bitkisel çözümler bulunmaktadır. Eğer sizin bebeğinizde saç derisinde konak oluşumu varsa aşağıdaki çözümleri uygulayabilirsiniz.

 

1. Bir kapta 2 – 3 tane B6 vitamin tabletini ezerek öğütün.

 

2. ¼ kase kadar sebze yağını buna ekleyin ve iyice karıştırın.

 

3. Bunu günlük olarak bebeğinizin saç derisine uygulayın. Sabahları uygulama sonrası bebeğinizin saçlarını bebek fırçasıyla fırçalayın ve sonra banyo yaptırarak saçlarını durulayın. Öğlen vaktinde de karışımı uyguladıktan sonra bebeğinizin saçlarını fırçayla nazikçe tarayın ve yıkamak yerine yumuşak temiz bir bezle silin. Gece yatmadan önce de yine aynı şekilde son uygulamayı yapın. Konak birkaç günde temizlenmiş olmalıdır.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

Bitkisel yağlar konak tedavisinde kullanılmaktadır. Lavanta yağı da bir başka etkili çözümdür. Ayrıca Bebeğin saçlarına E vitamini yağı da uygulanabilir.

 

Bebeğinizdeki konak sorunu için bu tür bitkisel çözümleri uygulamadan önce mutlaka ilk olarak bebeğinizin hekimine danışın.

 

Ayrıca bebeğinizdeki konak sorunu oldukça ilerlemişse, vücudun diğer bölgelerine yayılmışsa, tahriş oluşmuşsa bebeğinizin hekimine danışın.

Yayınlanma Tarihi : 18.09.2014

4436

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim