Haberler

Makaleler

BEBEKLERDE KAZALARI ÖNLEMEK İÇİN

bebeklerde kazaları önlemek içinBEBEKLERDE KAZALARI ÖNLEMEK İÇİN

 

Bebeklerde kaza riski oldukça yüksektir. Çünkü kendilerini kontrol edemezler. Bu nedenle bir ebeveyn olarak bebeğinizi kazalara karşı korumak için, kazaları önlemek için aşağıdaki önlemleri almaya çalışın:

 

1. Bebeğinizi asla havaya atıp tutmaya çalışmayın. Bebeğinizi asla şiddetli bir şeilde sallamayın. Çünkü bebekler çok hassastır ve çabuk sarsılırlar. Bu şiddetli sarsıntılar bebeklerde beyin zararlarına ve körlüğe bile neden olabilir.

 

2. Bebeğinizi küçük kardeşiyle veya evdeki bir evcil hayvanla yalnız bırakmayın. Bebeğiniz uyuyor olsa bile asla yalnız bırakmayın.

 

3. Bebeğinize bebek yürüteci almak istiyorsanız bir kez daha düşünün. Çünkü yürüteçler pek de güvenli değildir ve kaza riski vardır. Eğer bebeğinizi yürüteçte tutacaksanız güvenli bir yerde yürüteci tutun ve bebeğinizi yalnız bırakmayın.

 

4. Ucu keskin ve sivri nesneleri ( bıçak, tornavida v.b. ) bebeğinizden uzak ve ulaşamayacağı bir yerde kapalı tutun. Cam eşyaları da bebeğinizin ulamayacağı bir yerde tutun.

 

5. Bebeğinizin elektrik prizlerine, lambalara ulaşmayacağından emin olun. Kapaklı elektrik prizleri kullanın. Elektrik kablolarını görünmeyecek şekilde kamufle edin.

 

6. Bebekler büyüdükçe daha hareketli olurlar. Bebeğinizin masada bulunan nesneleri masa örtüsünü çekerek aşağıya indirebilir. Masadaki bu tür eşyaları kaldırın veya masa örtüsü kullanmayın.

 

7. Evdeki keskin köşeleri ( masa ve sehpa köşeleri v.b. ) plastik veya yumuşak şeylerle kamufle edin.

 

8. Risk oluşturan çekmeceleri sabitleyin. Böylelikle bebeğiniz onlara ulaşıp çekemez.

Yayınlanma Tarihi : 05.01.2015

2121

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim