Haberler

Makaleler

BEBEKLERDE GÖZ YANMASI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

bebeklerde göz yanması için doğal çözümlerBEBEKLERDE GÖZ YANMASI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Eğer bebeğinizde göz yanması varsa gözünde kızarıklık olur ve sarımsı veya yeşilimsi bir akıntı görülebilir. Bebeğinizin gözü tahriş olmuş görünebilir.  Ağrı ve kaşıntı olabilir. Bebeğiniz iyileşme dönemindeyken onu rahat ettirebileceğiniz bazı doğal çözümler de bulunmaktadır. Tabi bu doğal çözümleri uygulamadan önce bebeğinizin hekimine danışın.

Çay: Bir çay poşetini kaynamış suyun içine daldırın. Sonra temiz bir plaka üzerine çay poşetini koyun. Soğumasını bekleyin. Soğuyan çay poşetini bebeğinizin göz kapaklarının üzerine yerleştirin. Bunu her saat uygulayın.

Bal: Bir su bardağına sıcak suyu doldurun. Sonra içine biraz bal ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı bebeğinizin gözüne uygulamak için sterilize edilmiş bir damlalık kullanın. Fakat 1 yaşının altındaki çocuklara bal yedirilmemesi gerektiğini unutmayın. Bu yüzden bu çözümü uygularken dikkatli olun. Bunu günde 4 defa uygulayın.

Tuzlu su: 2 bardak kaynamış suyun içine 5 yemek kaşığı tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Sonra ılıklaşana kadar bekleyin. İçine pamuk topunu daldırarak ıslatın ve biraz sıkarak fazla sıvıyı atın. Nemli haldeyken bebeğinizin göz kapaklarına bunu yerleştirin. Her 2 saatte 1 bunu uygulayın.

Kamomil: Bir bardak kaynamış suyun içine 2 damla kamomil yağı ekleyin ve karıştırın. Ilıklaşana kadar bekleyin. Sonra içine pamuk topunu daldırın ve ıslatın. Fazla suyunu sıkın. Nemli haldeyken bebeğinizin göz kapaklarına yerleştirin. Bunu 2 saatte 1 uygulayın.

Yasemin çiçeği: Yasemin çiçeklerini damıtılmış suyun içine koyun. Bir süre bekleyin. Bebeğinizin etkilenen gözüne damlatmak için sterilize edilmiş bir damlalık kullanın. Bunu her 2 saatte 1 uygulayın.

Anne sütü: Eğer bebeğinizi emziriyorsanız sterilize edilmiş bir kabın içine biraz sütünüzden koyun. Yine sterilize edilmiş bir damlalıkla bebeğinizin etkilenen gözüne anne sütünü damlatın. Bunu günde 3 defa uygulayın. Anne sütü anti bakteriyel bir özellik taşır ve bebekteki göz yanmasının iyileşmesine yardımcı olabilir.

Yayınlanma Tarihi : 29.04.2013

2921

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim