Haberler

Makaleler

BEBEKLERDE AKNENİN DOĞAL TEDAVİSİ

bebeklerde aknenin doğal tedavisiBEBEKLERDE AKNENİN DOĞAL TEDAVİSİ

Bazen bebeklerin cildi sizin düşündüğünüz kadar yumuşak ve pürüzsüz olmayabilir. Yeni doğan bebeğinizin yüzünde bebek aknesi olarak bilinen kızarıklıklar oluşabilir. Akne sorunu bebeğin 3. – 4. haftalarında gelişebilir. Yeni doğan bebeklerde akne sorununun çözümü için doğal yollar bulunmaktadır.

1. Bebeğinizdeki akneyi tedavi için en kolay ve en hızlı çözüm yollarından birisi de bebeğinizin yüzünü günde en az 1 defa yıkamaktır. Bebeklerin ciltlerinin oldukça hassas olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden bebeğinizin yüzünü yıkarken oldukça yumuşak ve hafif bir sabun kullanın. Eğer sabun kullanılmasından dolayı rahatsız oluyorsa sadece ılık suyla da yıkayabilirsiniz. Bebeğinizin yüzünü yıkarken eğer bir bez kullanacaksanız bu bezin oldukça yumuşak olmasına dikkat edin. Sert olması bebeğinizin yüzünü tahriş edebilir.

Ayrıca bebeğinizin yüzünde akneleri önlemek için beslenme sonrasında da ağız kenarlarını yıkamanız faydalı olacaktır. Eğer bebek maması kullanıyorsanız bebek maması bebeğinizin aknesini tahriş edebilir.  Bu yüzden bebeğinizin cildinizi temiz tutmalısınız.

2. Biraz bal ve limon suyu ile bebeğinizin aknesinin tedavisine yardımcı olabilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyunu bir fincanda karıştırın. Pamuklu bir bez alın ve bu karışımı pamuklu bez vasıtasıyla bebeğin yüzüne hafifçe ovma yapacak şekilde dikkatlice uygulayın. Fakat bu karışımı bebeğin ağız ve göz çevresinden uzak tutun. Karışım bebeğin yüzünde 30 dk süreyle kalsın. Sonra yumuşak bir bez ve ılık suyla bebeğin yüzünü temizleyin.

Yayınlanma Tarihi : 14.02.2013

7228

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim