Haberler

Makaleler

BEBEK NE ZAMAN EMEKLER?

bebekler ne zaman emeklerBEBEK NE ZAMAN EMEKLER?

 

Bebeklerin emeklemesi yürümeye geçiş öncesi bir alıştırmadır. Bebekler genelde yürüme öncesi emeklerler sonra yavaş yavaş yürümeye geçerler. Tabi emeklemeden yürümeye başlayan bebekler de yok değildir. Bebekler genelde 6-9 aylık olduklarında emeklemeyi öğretmeye başlamak gerekir. Çünkü bebekler ortalama 6 aylık olduklarında emekleme belirtileri göstermeye başlayabilirler. Emekleme zamanı konusunda bebekten bebeğe farklılık olabilir.

 

Bebekler öncelikle oturmayı öğrenirler. Oturmayı öğrendikten sonra emeklemeye başlamak bebek için bir sonraki önemli aşamadır. ( Bebekler Ne Zaman Oturmaya Başlar? )

 

Bebekler emeklemeye başlamadan önce bebeğe yüz üstü hareket etme fırsatı vermek oldukça faydalıdır. Bebekler bu zamanlarda yüz üstü sürünerek hareket etmeye ve zamanla bacaklarını ve kollarını da daha iyi kullanarak emeklemeye geçiş yaparlar. Çünkü yüz üstü hareket zamanlarında bebeklerin kol ve bacak kasları gelişir.

 

Bebeğiniz bu zamanlarda emekleme belirtisi de göstermeyebilir. Çünkü bazı bebekler hiç emeklemeden zamanı geldiğinde direkt yürümeye başlarlar.

 

Her bebeğin gelişiminin birbirinden farklı olabileceğini unutmamanız gerekir. Bazı bebekler diğerlerine göre daha hızlı gelişim gösterebilir. Bazıları ise biraz daha yavaş olabilir. Bazı bebekler diğer birçok bebeğin yaptığı şeyi yapmayabilir. Örneğin emeklemede olduğu gibi.

 

Diğer yandan elbette ki bebeğinizin gelişimini yakından takip ediyorsunuz. Ve bebeğinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Eğer bebeğinizin gelişim düzeyiyle ilgili kafanızda soru işaretleri oluşursa bunu bebeğinizin hekimiyle mutlaka paylaşın.

( Bebeğinizin emeklemesine nasıl yardımcı olabilirsiniz? )

Yayınlanma Tarihi : 09.12.2014

14129

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim