Haberler

Makaleler

BEBEK MAMA ÖNLÜKLERİ İÇİN BİRKAÇ GÜVENLİK ÖNLEMİ

bebek mama önlükleri için güvenlik önlemiBEBEK MAMA ÖNLÜKLERİ İÇİN BİRKAÇ GÜVENLİK ÖNLEMİ

 

Bebeğiniz doğduktan sonra beslenmesinde en çok kullanacağınız şeylerden birisi de bebek mama önlükleridir. Hemen hemen bütün ebeveynler bebekleri için mama önlüğü kullanırlar. Mama önlükleri bebeklerin uzun süre kullandıkları beslenme ürünlerinden birisidir. Bebekler ister memeden beslensin ister biberondan ve isterse de ek besinleri almaya başlasınlar bir mama önlüğüne ihtiyaç duyarlar.

 

Bebeklerin uzun süre ve sık sık kullandıkları mama önlükleri konusunda bazı güvenli önlemlerine de dikkat etmek gerekir. Sizin de bir ebeveyn olarak mama önlükleri konusunda aşağıdaki önemli güvenlik önlemlerine dikkat etmenizde fayda vardır:

 

1. Bebeğinizi asla mama önlüğü boynundayken uyutmamalısınız. Mama önlüğü bebeğiniz uyurken boğazınızı sıkarak nefes almasını zorlaştırabilir ve boğulmasına yol açabilir. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda vardır. Bebeğinizi besledikten sonra mutlaka mama önlüğünü boynundan çıkarın. Bebeğiniz büyüdükçe beslendikten sonra daha uzun süre uyanık kalacaktır. Bu nedenle bebeğinizi besledikten sonra mama önlüğünü çıkarmanız daha kolay olur. Bebekler ek besinleri almaya başladıklarında mama önlükleri daha önemli hale gelirler ve bu zamanlarda oldukça faydalıdırlar.

 

2. Mama önlüğü çıkarılmadan uzun süre bebeğinizin boynunda durmamalıdır. Bu durum aynı zamanda bebeğinizin cildini tahriş edebilir. Eğer bir süre bu şekilde durması gerekiyorsa yumuşak bir mendil yardımıyla bebeğinizin cildine sürtünmesini en aza indirebilirsiniz.

 

3. Bebeğinizi besledikten sonra mama önlüğünü zaman geçirmeden temizlemenizde fayda vardır. Bu şekilde mama önlüğünü daha uzun süre, yıpranmadan kullanma imkanınız olur. Ayrıca temiz bir mama önlüğü bebeğinizin çene gibi kısımlarının tahriş olması riskini de azaltır.

Yayınlanma Tarihi : 03.08.2015

2834

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim