Haberler

Makaleler

BEBEK İÇİN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ NASIL OLMALI?

bebek güneş gözlüğü nasıl olmalıBEBEK İÇİN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ NASIL OLMALI?

 

Sevgili anneler eğer bebeğiniz 6 aylık olduysa güneşli havalarda bebeğinizin de bir güneş gözlüğüne ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz?  Aslında bebeğiniz için birçok markada güneş gözlüğü bulabilmeniz mümkündür. Fakat bebek güneş gözlüğü satın almadan önce bazı önemli noktalara dikkat eteniz gerekir. İşte size birkaç adımda bebek güneş gözlüğü seçimi rehberi:

 

UVA/UVB koruması olan güneş gözlükleri

 

Bebeğiniz için güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılardan birisi güneş gözlüğünün güneşin UVA/UVB ışınlarına karşı korumasının olmasıdır. Bu tür güneş gözlükleri ultraviyole gibi güneş ışınlarının bebeğinizin gözlerine zarar vermesini önlemektedir. Güneş gözlüğü ayrıca sadece bebeğinizin gözlerini değil göz çevresinde bulunan cilt bölgesini de korur. Göze direkt temas eden güneş ışınları bebeğinizi gözlerinde zaman içinde katarakt sorunu gelişmesine yol açabilir.

 

Rahatlığına dikkat edin

 

Bir bebek güneş gözlüğünden beklenen bir diğer ayrıntı rahatlığıdır. Bebeğinizin güneş gözlüğü rahat olmalı. Kolay takılıp, çıkarılmalıdır. Ayrıca güneş gözlüğü bebeğiniz gözlerinde rahatlıkla durabilmeli ve düşmesini önleyecek aparatının da olması gerekir. Maksimum rahatlık için plastik lensli, dayanıklı ve yumuşak bantlı olan güneş gözlüklerini seçmelisiniz.

 

Bebek güneş gözlüklerini nerede bulabilirsiniz?

 

Bebek güneş gözlüklerini birçok market zincirinde, gözlük mağazalarında ve internette bebek gözlükleri satan alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

 

Bebeğiniz güneş gözlüğünden hoşlanmıyor mu?

 

Bebek güneş gözlülerinde rahatlık çok önemlidir ve güneş gözlüğünün pratik olması gerekir. Bebeklerin çoğu, küçük çocuklar ve hatta anaokuluna giden çocuklar bile genelde renklerinin yanında ilk olarak buna da bakarlar. Fakat birçok bebek ve çocuğun da güneş gözlüğü takmak konusunda ebeveynlerine direndiğini de unutmamanız gerekir. Bebeğiniz eğer ilk seferinde direnç gösteriyorsa çok ısrar etmeyin ve zaman yayın. Ayrıca gözlüğün rahat olduğundan emin olun. Kısa zamanda güneş gözlüğünü kabullenecektir.

Yayınlanma Tarihi : 19.04.2016

2567

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim