Haberler

Makaleler

BEBEK ÇANTASINDA BULUNMASI GEREKENLER?

bebek çantasında bulunması gerekenlerBEBEK ÇANTASINDA BULUNMASI GEREKENLER?

 

Bebek çantasında bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği şeyleri bulundurmanız işinizi oldukça kolaylaştırır. Özellikle bebeğinizle dışarı çıkıyorsanız bebek çantasını son bir kontrol ettikten ve hazırlığınızı yaptıktan sonra çıkın. Çünkü bebek çantasında eksik bir şeylerin olmasını istemezsiniz. Yine de aşağıdaki listeyi bir kontrol etmenizde fayda vardır. Bebek çantasında duruma göre aşağıdaki şeyleri bulundurmanız iyi olacaktır. Tabi aşağıda belirtilen ihtiyaçlar listesi durumunuza göre değişebilir. Bebeğinizle kısa süreli dışarı gezmeleri için sadece birkaçını bebek çantasında bulundurabileceğiniz gibi, uzun süreli gezmeler veya tatiller için bunların belki hepsini de bulundurmak isteyebilirsiniz.

 

Bebek bezleri. Dışarı çıkmadan önce bebek çantasına birkaç tane bebek bezi koymanızda fayda vardır. Çünkü bebekler sık sık altlarını kirletip, ıslatırlar.

 

Islak bebek mendili. Bebekler için hazırlanmış ıslak bebek mendillerinden bebek çantasında mutlaka bir paket bulundurun. Çünkü her an ihtiyacınız olabilir. Özellikle bebeğinizin altını değiştirirken ıslak bebek mendilini mutlaka kullanmak isteyeceksinizdir. Islak bebek mendilini bebeğinizin diğer temizliği için de kullanabilirsiniz.

 

El dezenfektanı. Bebeğinizin bezin değiştirdikten sonra ellerinizi temizlemek için bir el dezenfektanına ihtiyacınız olacaktır. Bebek çantasında bir tane el dezenfektanı bulundurmanız iyi olur. Çünkü her zaman ellerinizi yıkamak için fırsatınız olmayabilir.

 

Bebek alt değiştirme pedi. Birçok bebek bezi poşetlerinde yeniden kullanılabilir bir alt değiştirme pedi bulunmaktadır veya bunu ayrı olarak bir tane satın alabilirsiniz. Bazı ebeveynler de tatil için tek kullanımlık bebek alt değiştirme pedlerini tercih etmektedir.

 

Poşet ve torba: Bebeğinizin bezini değiştirdikten sonra eğer hemen çöpe atma imkanınız yoksa plastik bir poşete koyabilirsiniz. Bunun için bebek çantasında poşet bulundurmanız iyi olur. Ayrıca bebeğinizin elbiseleri v.b. şeyleri de ayrıca saklamak için bebek çantasında ayrı bir torba bulundurabilirsiniz.

 

Beslenme ürünleri: Bebeğinizi eğer biberonla besliyorsanız bebek çantasında biberonu eksik etmeyin.

 

Atıştırmalık besinler. Bebeğiniz eğer ek besinleri almaya başladıysa bebeğiniz için bebek çantasında bebeğinizin için uygun atıştırmalık bir şeyler bulundurabilirsiniz. Bunun yanında kaşık, bir kap, birkaç önlük, eğer daha büyük bir bebek ise yani küçük bir çocuksa bir çocuk bardağı v.b. şeyleri de unutmayın.

 

Battaniye. Battaniyeyi bebeğinizin üstünü örtmek için kullanabileceğiniz gibi altını değiştirirken de değiştirme pedi olarak da kullanabilirsiniz. Bunun yanında ayrıca birçok amaç içinde kullanılabilir. Örneğin çok ihtiyaç duyarsanız bir önlük olarak ve bebeğinizi emzirirken kullanabilirsiniz.

 

Ekstra elbiseler. Bebekler yediklerinin bir kısmını dışarı tükürürler. Bunun yanında bebekler ayrıca kusarlar ve bebeklerin ne zaman kusacağını kestirmek çok zordur. Bu nedenle bebek çantasında bebeğiniz için ekstra kıyafet bulundurmanız iyi olur.

 

Emzik. Eğer bebeğinize zaman zaman emzik veriyorsanız bebek çantasında bir tane de emzik bulundurun. Emzik ağlayan, mızmızlanan bebekleri sakinleştirmede faydalıdır. Fakat emzik kullanımı sürekli hale getirilmemelidir.

 

Güneş kremi ve şapka. Bebeğinizle dışarıda gezerken özelikle güneşli havalar bebeklerin hassas ciltlerini çabuk yakar. Ayrıca güneş bebekleri daha çabuk etkiler. Bu nedenle bu havalarda bebekler için üretilmiş bir güneş kremini ve başını korumak için bir şapkayı çantanızda mutlaka bulundurun. ( Çocuklar İçin Güneş Kremini Nasıl Seçmeli Ve Kullanmalı? )

 

Pişik kremi. Bebeklerde en sık yaşanan cilt sorularından birisi pişik sorundur. Bebek bezinin değiştirilmemesi bebeğin uzun süre kirli ve ıslak bezle durması bebekte pişiğe yol açabilir. Özellikle de bebeğinizde pişik sorunu varsa bebek çantasında bir pişik kremi bulundurmanız faydalı olacaktır.

 

Tırnak makası. Bebeğinizin tırnaklarını kesme ihtiyacı hissederseniz bebek çantasında bir tane tırnak makası bulundurun.

 

Emzirme örtüsü. Bebeğinizi halka açık yerlerde emzirmeniz gerekirse çantanızda bulunduracağınız bir emzirme örtüsü işinize çok yarayacaktır.

 

İlk yardım kiti. Bazı ebeveynler oldukça tedariklidir. Her durumu göz önünde bulundururlar. Örneğin bebek çantasında ilk yardım kiti bulundurmak gibi. Eğer siz de daha güvenli hareket etmek isterseniz çantanızda bir de ilk yardım kiti bulundurabilirsiniz. Örneğin yara bandı, bandaj, antibiyotik krem, ağrı veya acı dindirici v.b. şeyleri bulundurabilirsiniz.

 

Oyuncak, kitap, kağıt, kalem. Bunlar da her an ihtiyacınız olabilecek şeylerdir. Bebeğinizin veya küçük çocuğunuzun oynaması için bir oyuncak, sizin okumanız için bir kitap, her an not alabilmeniz için kağıt ve kalem işinize oldukça yarayacaktır.

Yayınlanma Tarihi : 25.06.2015

3086

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim