Haberler

Makaleler

BEBEK BEŞİĞİNDE GÜVENLİK

bebek beşiğinde güvenlikBEBEK BEŞİĞİNDE GÜVENLİK

 

Bebeğinizin beşiğiyle ilgili gerekli güvenlik önlemlerini aldınız mı? Kullandığınız beşik bebeğiniz için güvenli mi? Bir ebeveyn olarak bu sorunların yanıtlarını doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Nitekim ABD’ deki istatistiklere göre her 26 bebekten 1 tanesinde beşikten kaynaklı yaralanma vakalarına rastlanıyor.

 

Bebeğinizin beşiğini güvenli hale getirerek bebeğiniz için daha güvenli bir ortam yaratabilirsiniz ve yaralanma riskini azaltabilirsiniz. Bebeğinizin beşiğiyle ilgili aşağıdaki güvenlik önlemlerini almanızda fayda var.

 

1. Bebeğinizin beşiğinin köşeleri sabit olsun. Beşiğin eğer yanlarda çubukları varsa bu çubuk aralarının çok geniş olmamasına ve bebeğinizin kafasını sokabileceği genişlikte olmamasına dikkat edin. Beşik alırken güvenlik standartlarının gerçekleşip gerçekleşmediğine bakın. Güvenlik etiketi veya güvenlik sertifikası olan beşikleri tercih edin.

 

2. Bebeğinizin yatağının beşikte iyi yerleştiğinden emin olun. Beşik ve yatak arasında boşluk olmamalıdır. Eğer boşluk varsa daha büyük bir beşik yatağına ihtiyacınız var demektir. Çünkü yatak ve beşlik arasındaki bu boşluk bebeğiniz için risk taşır.

 

3. Bebeğinizin beşiğini battaniyeler, yastıklar, yumuşak oyuncaklar gibi şeylerle doldurmayın. Tüm bunlar bebeğinizin solunum yollarını tıkama riski taşır. Bebeğinizin beşiğini olabildiğince basit ve sade tutun. Battaniye yerine uyku tulumu kullanabilirsiniz.

 

4. Bebeğinizin beşiğinin üzerinde eğer sallanan oyuncaklar varsa bunları 4 -5 aylık olduktan sonra kaldırın. Çünkü bebeğiniz bunları uzanıp kendine çekebilir ve bu da bebeğinize zarar verebilir.

 

5. Bebeğiniz beşiğindeyken güvenliğinden emin olmak için onu ara ara kontrol edin.

 

6. Bebeğinizin beşiği sağlam olmalıdır. Kırıkları ve eksikleri olan beşikleri kullanmayın.

Yayınlanma Tarihi : 04.03.2014

2948

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim