Haberler

Makaleler

BEBEĞİNİZLE UÇAK YOLCULUĞU ÖNCESİ ÖNEMLİ UYARILAR

bebekle uçak yolculuğuBEBEĞİNİZLE UÇAK YOLCULUĞU ÖNCESİ ÖNEMLİ UYARILAR

Uçak yolculuğu çoğu bebek için uygundur. Fakat bebeğinizle uçak yolculuğu yapmadan önce aşağıdaki hususları dikkate almanız gerekir:

1. Bebeğinizin yaşı: Genelde yaş faktörü bebeklerin hava trafiği için bir engel çıkarmaz. Bununla birlikte bebeğinizin hekimi doğum sonrasında bebeğin kısa bir süreyle uçak yolculuğu yapmasını tavsiye etmeyebilir.

2. Bebeğinizin kulakları: Uçuç boyunca kabin basıncının değişmesi geçici olarak orta kulağa bir baskı yapar ve bu baskı ağrıya yol açabilir. Bebeğinizin kulağındaki baskıyı dengelemek için kalkış ve iniş sırasında bebeğinize emmesi için biberon veya emzik verin. Kulak enfeksiyonlarının ve kulak tüplerinin hava yolculuğu boyunca bir probleme yol açmayacağı üşünülmektedir. Eğer bebeğiniz hastaysa uçuşu erteleyip ertelememeniz gerektiği hususunda bebeğinizin hekimine danışabilirsiniz.

3. Bebeğinizin solunumu: Uçuş boyunca kabindeki hava basıncı yerdeki hava basıncından daha düşüktür. Her ne kadar oksijen düzeyindeki bu geçici değişiklik sağlıklı bebekler için bir probleme yol açmasa da eğer bebeğinizde bazı solunum sorunları varsa bebeğinizin hekimi uçuş sırasında bebek için oksijen desteği tavsiye edebilir. Bebeğiniz prematüre doğmuşsa ve akciğer hastalığı sorunu varsa bebeğinizin hekimi bebek 1 yaşına gelene kadar veya sonrasına kadar uçak yolculuğunu erteleyebilir.

4. Bebeğinizin koltuk güvenliği: Çoğu bebek araba koltukları hava yolculuğu için onaylıdır. Her ne kadar uçaklar uçuş boyunca bakıcısının veya ebeveyninin kucağında gitmesine izin verse de bebeklerin kendi koltuklarında güvenli bir şekilde gitmeleri tavsiye edilmektedir. Eğer bebeğinizin için de bir bilet almayı düşünmüyorsanız açık pozisyonlar için bilgi alın.

Yayınlanma Tarihi : 02.04.2013

3590

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim