Haberler

Makaleler

BEBEĞİNİZİN SİZİ SEVDİĞİNİ GÖSTEREN 7 İŞARET

bebeğin annesini sevmesiBEBEĞİNİZİN SİZİ SEVDİĞİNİ GÖSTEREN 7 İŞARET

1. Gözlerinizi sizin gözlerinize diker. Yeni doğan bebekler yüzlere bakmaktan hoşlanırlar. Ve annesi olarak sizin yüzünüz onun için favori yüzdür. Çünkü bebeklerin annesinin gözlerinin içine bakması onun için dikkat ve sevgi çekme davranışıdır. Böylelikle hayatta kalma içgüdülerini dışarı vururlar. Bebeğinizin yaşamında ne kadar önemli olduğunuzu bir anne olarak iyi anlamalısınız.

2. Sizin kokunuzu tanır. Bebeğiniz 1 hafta olduğunda bile sizin kokunuzu tanır. Anne sütünün kokusunu da tanır. Hatta bir sürü koku arasında annesinin kokusunu ve anne sütü kokusunu ayırt edebilir. Bebeğiniz için başka hiçbir koku sizin kokunuzdan daha tatlı değildir.

3. Size gülümser. Bebeğinizin size ilk muhteşem gülüşünü gösterdiği o an sihirli bir andır. Bu “Anne seni seviyorum” anlamına gelir.

4. Sizinle konuşur. Bebeğinizin sizinle konuşmak için size döner, size dikkatlice bakar, ses çıkarmaya çalışır. Sizin konuşmalarınızı dikkatle dinler. Size sesle cevap vermeye çalışır. Onun bu çabası sizi sevdiğini gösterir.

5. Sizin etrafınızda olmak ister. Bebeğiniz özellikle ilk 1 yılı boyunca sürekli sizin etrafınızda olmak ister. Çünkü size oldukça muhtaçtır ve siz onun için bir güven kaynağısınızdır. Siz ev içinde hareket ettikçe sürekli sizi izler. Siz gözden kaybolduğunuzda strese girer, sizi gördüğünde ise tekrar mutlu olur.

6. Sizi takip eder. Bebeğiniz sizi sürekli inceleyerek yaptıklarınızı gözlemler. Yaptıklarınızı yapmak ister. Beli bir düzeye geldiği zaman da sizin yaptıklarınızı yapmaya çalışır.  Bu davranışları 9 – 12 aylık olduğunda daha belirgindir. Bu davranışlar bebeğinizin size verdiği değeri ve bağlanma hissini gösterir.

7. Sizi bir kalkan olarak kullanır. Eğer bebeğiniz yeni insanları gördüğünde başını sizin göğsünüze yaslarsa buna şaşırmayın. Bu yabancı insanlara karşı duyduğu endişe duygusunun bir yansımasıdır. Normal bir durumdur. Sizin onu koruyacağınızı düşünür ve buna güvenir. Bu sizi sevdiğini de gösterir.

Yayınlanma Tarihi : 13.03.2013

4910

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim