Haberler

Makaleler

BEBEĞİNİZİN SAÇ GELİŞİMİ İÇİN SAÇLARINI DOĞAL YOLDAN NASIL NEMLENDİRİRSİNİZ?

bebeğinizin saçlarını doğal yoldan nemlendirmekBEBEĞİNİZİN SAÇ GELİŞİMİ İÇİN SAÇLARINI DOĞAL YOLDAN NASIL NEMLENDİRİRSİNİZ?

 

Eğer bebeğinizin saçları kuru ve çok kıvrım kıvrım ise veya hava koşulları saçlarını olumsuz etkiliyorsa bebeğinizin saç gelişimi için saçlarını nemlendirmeniz faydalı olacaktır. Bebeğinizin saçlarını nemlendirmek için evinizde yapacağınız bir doğal nemlendiriciyi kullanabilirsiniz. Ev yapımı saç nemlendirici için ağıdaki tariflerden yaparak bebeğinizin saçlarını doğal yoldan nemlendirebilirsiniz.

 

1. Yarım fincan kadar sızma zeytinyağı ve yarım fincan kadar saf balı bir arada iyice karıştırın. Bu nemlendiriciyi bebeğinizin saçlarına ve saç derisine hafifçe masaj yapar şekilde parmak uçlarınızla uygulayın. Bu şekilde 15 dk. kadar bekleyin. Süre bitiminde bebeğinizin saçlarını yıkayarak durulayın.

 

2. Olgun bir muzu iyice ezin ve bunu 2 yemek kaşığı kadar sızma zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı kadar bal ile birlikte iyice karıştırın. Sonra içine biraz da yoğurt ekleyin ve tekrar karıştırın. Karışım tam hamur haline gelince bunu bebeğinizin saçlarınıza uygulayın. Uygulama sonrasında 10 dk. kadar bekleyin ve süre bitiminde bebeğinizi saçlarını yıkayarak iyice durulayın.

 

3. Biraz avokadoyu ezerek püre haline getirin. Sonra içine hindistancevizi sütü ve 1 yemek kaşığı kadar bal ekleyerek iyice karıştırın. Bunu bebeğinizin saçlarına uygulayın ve 15 dk. kadar bekleyin. Süre bitiminde bebeğinizin saçlarını şampuanlayarak yıkayıp durulayın.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

Her doğal çözümde olduğu gibi, bu doğal saç nemlendirme yöntemlerini bebeğinizde uygulamadan önce bebeğinizin hekimine danışınız ve onayını alınız. Çünkü bazı bebeklerde alerjik bir tepkiye yol açabilir.

Yayınlanma Tarihi : 23.11.2015

3332

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim