Haberler

Makaleler

BEBEĞİNİZİN KİLO ALMASI İÇİN 4 ETKİLİ YÖNTEM

bebeğinizin kilo alması içinBEBEĞİNİZİN KİLO ALMASI İÇİN 4 ETKİLİ YÖNTEM

 

Birçok ebeveyn bebeklerinin yeterli kiloyu alamadığını, istenilen kiloda olmadığını düşünür ve bunun için üzülür. Eğer bebeğinizin kilosu düşükse bebeğinizin beslenmesini, uyku düzenini, emzirme yönteminizi tekrar bir gözden geçirmenizde fayda vardır. Eğer bebeğinizde ciddi düzeyde bir kilo alamama sorunu varsa bebeğinizin hekimine konuyu danışmanız faydalı olacaktır. Ayrıca alacağınız bazı basit önlemlerle bebeğinizdeki orta düzeyde yalanan bir kilo alamama sorununda etkili sonuçlar alabilirsiniz. Eğer bebeğinizde hastalık belirtileri varsa hemen bir tıbbi yardım alın. Bebeğinizin kilo alması için aşağıdaki basit ama etkili yöntemleri deneyin.

 

1. Bebeğinizin bezini sıklıkla denetleyin. Bir bebeğin normalde katı dışkısını bir günde ortalama 3-4 defa yapması beklenir. İlk 4 – 6 haftalık sürede normalde bu düzende bir bağırsak hareketlerinin olması beklenir. Eğer bebeğiniz gün içinde altında istenilen miktarda kirletmiyor veya ıslatmıyorsa yetersiz bekleniyor olabilir. Bu durumda bebeğinizin beslenmesini tekrar bir gözden geçirin. Yetersiz beslenen bebek yeterli kiloyu alamaz.

 

2. Bebeğinizi mümkün olduğunca sık emzirdiğinizden emin olun. Yeni doğan bebekler ortalama 2-3 saatte 1 defa emzirilmeye ihtiyaç duyarlar. Bebeğinizi emzirme sıklığını artırın. Bebeğinizi ilk 6 ay mutlaka anne sütüyle besleyin. 6. aydan sonra anne sütünün yanında bebeğinizi katı besinlere alıştırmaya başlayın.

 

3. Yanlış emzirme yöntemi, bebeğin annesinden doğru bir şekilde emmemesi yeterince beslenmesini engelleyebilir. Bu da bebeğin kilo almasını zorlaştırır. Bebeğinizi doğru emzirdiğinden ve bebeğinizin doğru emdiğinden emin olun. Bebeğinizi her iki memeden de emzirin. ( Bebek Nasıl Emzirilir? )

 

4. Bebek masajının bebeklerin kilo almasına yardımcı olabileceğini ve uyku kalitesini geliştirdiğini biliyor muydunuz? Bebek masajının nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışın. Bebeğinize evde masaj yapın. ( Bebeklere Nasıl Masaj Yapılır? )

Yayınlanma Tarihi : 02.02.2015

4430

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim