Haberler

Makaleler

BEBEĞİNİZİN BEYİN GELİŞİMİ İÇİN SEBZE TÜKETİN

bebeğinizin beyin gelişimi için sebze tüketinBEBEĞİNİZİN BEYİN GELİŞİMİ İÇİN SEBZE TÜKETİN

 

Hamileliğin erken dönemlerinde beslenmede pestisit ve nitrat alımını azaltmak bebeğin doğduktan sonra yıllar içinde akademik başarısını artırmaya yardımcı oluyor.

 

ABD’ de İndiana Üniversitesi araştırmacıları ilkokul çağındaki çocukların dil becerilerini ve matematik becerileriyle ilgili bir araştırma yaptılar. Araştırmada ayrıca bu çocukların annelerinin hamilelik döneminde nasıl beslendikleriyle de ilgili anketler düzenlediler.

 

Araştırma sonunda hamilelik döneminde bol sebze tüketen kadınların çocuklarının dil becerilerini ve matematik becerilerini olumlu etkilediğini buldular. Uzmanlar hamilelikte sebze tüketmenin bebeğin beyin gelişimini olumlu etkilediğini belirtiyorlar.

 

Araştırmayı yapan uzmanlar katkı maddesi veya diğer kimyasallardan içeren besinlerdeki yüksek pestisit ve nitrat oranının hamileliğin erken döneminde bebeğin beyin gelişimini olumsuz etkileyebileceğini düşünüyorlar.

 

Uzmanlar bu noktada hamile kadınlara organik besinlere daha fazla ağırlık vermelerini tavsiye ediyorlar. Çünkü organik besinler yoluyla anne adayları hamilelikte pestisitlere daha az maruz kalıyor.

Yayınlanma Tarihi : 02.07.2014

3841

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim