Haberler

Makaleler

BEBEĞİNİZİ DIŞARI ÇIKARIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

bebeği dışarı çıkarmakBEBEĞİNİZİ DIŞARI ÇIKARIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

 

1. Bebeğinizin çantasını iki defa kontrol edin. Bebek bezi, bebek mendili, ek kıyafetler ve bebeğiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer şeyleri düşünün. Hatta bebeğinizi emzirme ihtiyacı hissederseniz emzirme önlüğüne de ihtiyacınız olabilir. Tüm bunlar bebeğinizle dışarıdayken onunla daha iyi ilgilenmenize yardımcı olur.

 

2. Bebeğinizle dışarı çıkarken bir aile yakınınızın veya arkadaşınızın yardımına da ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer gerekirse dışarı çıkarken bir aile yakınınızı veya arkadaşınızı da yanınıza alın. Çünkü bazen bebeğiniz, bebeğinizin çantası ve eğer bebek arabası da yanınıza aldıysanız hepsini yönetmeniz kolay olmayabilir.

 

3. Bebek araba koltuğu, bebek taşıyıcı, bebek arabası gibi bebek gereçlerinin ne işe yaradıklarını, ne zaman kullanmanız gerektiğini, hangi durumlarda daha avantajlı olduklarını bilin. Bunları bilirseniz bebeğinizle dışarıdayken daha rahat edebilirsiniz. Bunun için bir deneme yapabilirsiniz.

 

4. Bebeğinizle dışarıdayken dikkatli olun. Çünkü bebekler oldukça sevimlidirler. Bebeğinizle dışarıdayken başka yabancı insanlar bebeğinize ilgi gösterip sevebilirler. Öte yandan bebekler oldukça hassastır. İnsanların dışarıda bebeğinize sık sık dokunması başka insanlardan enfeksiyon kapmasına yol açabilir. Bunu önlemek için kendi kurallarınızı önceden oluşturun ( Tabi fazla katı olmamanız şartıyla J )

 

5. Bebeğinizi dışarıda fazla yormayın, uzun yolculuklar yapmayın, uzun uzun gezdirmeyin. Olabildiğince işi kısa ve basit tutun. Bebeğiniz yorulabilir ve bu da onu strese sokar.

 

6. Her zaman gerekçi olmaya çalışın. Bebeğinizi dışarı çıkardığınızda her şey her zaman planladığınız gibi gitmeyebilir. Planladığınız gibi gitmeyen şeyler olduğunuzda kendinizi üzmeyin. Fakat ciddi hatalar yapmamaya, bebeğinizin güvenliğini ve sağlığını ön planda tutmaya öncelik verin.

Yayınlanma Tarihi : 21.12.2015

3054

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim