Haberler

Makaleler

BEBEĞİNİZDE POLEN ALERJİSİNİ NASIL ÖNLERSİNİZ?

bebeğinizde polen alerjisini nasıl önlersinizBEBEĞİNİZDE POLEN ALERJİSİNİ NASIL ÖNLERSİNİZ?

 

Alerjiler modern yaşamın en yaygın sorunlarından birisidir. Alerjiler yaşamımızda her an gelişebilecek sorunlardır. Bu alerjilerinden birisi de polen alerjisidir. Polen alerjisi yetişkinler kadar bebekleri de etkilemektedir.

 

Bebeğinizde polen alerjisini önlemek için bazı adımları atmanızda fayda vardır. Özellikle aile geçmişinizde polen alerjisi varsa bu daha da önemli hale gelir.

 

1. Bebekte polen alerjisini önlemek için bebeğinizi en azından ilk 6 ay boyunca mutlaka emzirin. Hatta ilk 6 aydan sonra katı besinlerin yanında emzirmeye 1 yıla kadar devam etmeniz bebeğinizin sağlığı açısından daha faydalıdır. Anne sütü yüksek oranda vitamin, mineral ve enzimler içerir. Bundan dolayı anne sütü bebek için harika bir besindir. Bu özerliğinden dolayı anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemi güçlü olan bebekler alerjik durumlara daha az yatkındırlar. Bu yüzden emzirilen bebeklerde polen alerjisi riski emzirilmeyen bebeklere göre daha düşüktür.

 

2. Bebekte polen alerjisine karşı evde sigara içmeyin ve sigara içilmesine müsaade etmeyin. Çünkü sigara dumanı bebeklerin akciğerleri için tahriş edicidir. Bebeklerin sağlıklı akciğerler için temiz hava almaya ihtiyacı vardır. Sağlıklı akciğerleri olan bebeklerde polen alerjileri daha az yaşanır.

 

3. Polen alerjisini önlemk için bebeğinize katı gıdaları vermeye başladığınızda doğru besinleri verin ve bilinçli olun. Bebeklerde polen alerjisini önlemede doğru diyet önemli bir faktördür. Katı besinleri bebeğinize yavaş yavaş verin. Bebeğin o besine nasıl tepki verdiğini gözleyin. Katı besin olarak ilk önce sebze ile başlayabilirsiniz. Sebzelerin besin değerleri bebeğinizde polen alerjisini önlemeye yardımcı olabilir.

 

4. Bebekte polen alerjisi için evinizde bir hava temizleyici bulundurun. Hava temizleyici kullanmanız içerdeki havayı temizleyerek polenleri dışarıda tutabilir ve bebeğinizin daha temiz hava almasına yardımcı olabilir. Hava temizleyicinin filtresini düzenli aralıklarla değiştirmeyi unutmayın.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Polen Alerjisi İçin Çözümler

Bahar Alerjisi Nasıl Önlenir?

Çocuklarda Bahar Alerjisinin 7 Belirtisi

Yayınlanma Tarihi : 09.05.2013

3265

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim