Haberler

Makaleler

BEBEĞINIZ İÇIN İTHAL VE ORGANIK BEBEK ÜRÜNLERI

organik bebek ürünleri - esra kökel lombard

Bebeğiniz İçin İthal Ve Organik Bebek Ürünleri

Her anne kendi çocuğu için en iyi bebek ürününü kullanmak ister. Günümüzde ise o kadar çeşitli bebek ürünleri var ki hangisinin bebeğimiz için sağlıklı olduğunu bilemiyoruz. Ben de bu annelerden birisiydim.

Oğlum Ethan Buğra doğduğu zaman o kadar çeşitli bebek ürünleri kullandım ki hangisinin en iyisi olduğuna bir türlü karar veremedim. Eh nihayetinde oğlum benim işlerimi kolaylaştırdı. İlk ayında egzema ile başlayan deri hastalığı daha sonra hemen hemen herşeye karşı alerji şeklinde kendini gösterdi. Oğlum doğduğu zaman İngiltere’de yaşıyorduk ve orada Türkiye’de olduğundan daha da fazla bebek ürünleri vardı.

Hem arkadaşlarımın hem de çocuk sağlığı uzmanlarının yardımıyla Ethan Buğra için en iyi bebek ürünlerini bulmayı başardım. Tabii bu zamana kadar o kadar araştırma yaptım ki neden bebekler için organik ürünleri tercih etmemiz gerektiği fikri de yaptığım araştırmalar sonrasında anlam kazandı.

Türkiye’ye oğlumun Türkçe öğrenmesi amacıyla Şubat 2013’te yerleştik. Oğlum için kullandığım organik bebek ürünlerinin Türkiye’de olmadığını fark edince kendim getirmeye karar verdim. Hem kalitesinden emin olduğum hem de güvenerek kullandığım bu ürünleri Türk anneleriyle tanıştırmak istedim ve böylelikle Ocak 2014’te Bebekish firmasını kurduk.

1.Organik bebek tulumları - Oğlumun,  kıyafetlerimizde kullanılan kimyasal maddelere karşı aşırı duyarlı olduğunu öğrendik ve oğlum gibi sorunu olan bir annenin dizayn ettiği bebek tuumlarını kullanmaya başladım. Böylelikle Organics for Kids ile tanıştım. İçerisindeki organik pamuğun hem İngiltere’den hem de Almanya’dan sertifikalı olması ürüne karşı güven duymamı sağladı. Üretiminin İngiltere’de sıkı denetim altında yapılması da bu güvenimi pekiştirdi. Bu zamana kadar organik bebek tulumlarını hep sarı renkte ve düz olarak düşündüğüm için Organics for Kids ürünleri benim düşüncelerimi tamamen değiştirdi.

2.Organik bebek şampuan ve kremleri - Oğlumdaki egzema sorunu sonrasında Beaming Baby organik bebek kremi ve şampuanlarını kullanmaya başlayarak ürün yelpazemize bir yenisini de eklemiş olduk. Beaming Baby’de kendi oğlunda başlayan ve bir türlü iyileşmeyen bir kimyager babanın buluşu sonucu ortaya çıkmış. Tamamı organik meyve özlerinden oluşan ve içersinde parapen ve kanserojen madde bulundurmayan Beaming Baby ürünleri benim ve oğlumun vazgeçilmezi oldu.

3.Uyku problemi - Oğlumun alerji sorunuyla beraber kolik sorunu da vardı. Dolayısıyla uzun saatler kucakta sakinleştirilmeye çalışılan oğlum bizim kollarımızda o kadar uyumaya alışmıştı ki onu yatağa yatırmak imkansız hale geldi. Gece 9 kere kalkan oğlumu için 7 aylıkken profosyonel çocuk psikoloğu eğitimi altında kendi başına uykuya dalmasını öğrettik. Bunun için de önerilen en önemli araç Cuski uyku arkadaşı ve 100% bambu organik muslin bezleri oldu. O zamana kadar hiç inanmadığım anne kokusunu içine çekerek bebeğe annesi yanındaymış gibi güven duygusu veren bu araç benim için bir anlam teşkil etmedi. Taki 3 gün sonra gece 12 saat kalkmadan uyuyana kadar. Kendi gözlerime ben de inanamamıştım ama uyku arkadaşı bizim için çok önemli bir oyuncak oldu.

4.Bambu ve super yumuşak banyo havluları – Oğlum banyoyu çok seviyordu ama kurulanmaktan hiç hoşlanmıyordu maalesef. Türkiye’den aldığım bütün lüks havlular belirli bir zaman sonra sertleşiyordu. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Cuddledry havluları denedim ve inanılmaz bir kalite ile karşılaştım. Sürekli yıkadığım halde hiç sertleşmedi ve oğlum banyo yapmak için can atmaya başladı. Apron havluları görünce üstüne yatmaktan çok keyif aldı ve böylelikle banyo saatlerimiz bir kabustan beraber geçirdiğimiz çok eğlenceli dakikalara döndü.

5.Bambooty Real Nappies – İlk defa bir arkadaşım yıkanabilir kumaş bez fikrinden bahsettiği zaman kulaklarıma inanamamıştım. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz dedim ama oğlumun diş çıkarma döneminde ne kadara ızdırap çektiğini görünce hemen bir tane denemek amacıyla aldım. Atılabilir bezleri her yarım saatte bir değiştirdiğimiz halde diş çıkarma döneminde idrarının aşırı derecede asit üretmesi sonucu Sudokrem ve Bepanten’in bile yok edemediği pişikler olaya başladı. Bu yüzden 100% organik bambu kumaş bezlerini kullanmaya başladık. Birkaç denemeden sonra 12 adet alarak bir buçuk sene kadar rahatlıkla kullandık.

Bebekish mağazasının Türkiye’ye ithal ettiği ürünler Avrupa’da, Amerika’da ve Avustralya’da birçok anne tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Sizde bebeğiniz için en iyi bebek ürünlerini kullamnak istiyorsanız mutlaka hem sanal mağazamızı www.bebekish.com ' dan hem de butiğimizi ziyaret edin.

Bebekish Mağazası
Suadiye Mah, Kazım Özalp Sokak, No:23/C
Kadıköy/İstanbul

Sevgilerle
Esra Kökel Lombard

Yayınlanma Tarihi : 23.09.2014

3694

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim