Haberler

Makaleler

BEBEĞİNİZ DOĞMADAN ÖNCE BUNLARI YAPIN

bebeğiniz doğmadan önce bunları yapınBEBEĞİNİZ DOĞMADAN ÖNCE BUNLARI YAPIN

 

Hamileliğinizin en heyecanlı kısmı bebeğin doğum zamanının yaklaşması ve bebekle ilk tanışmak. Fakat doğum zamanı gelmeden hamileliğinizin sonlarına yaklaştıkça bazı şeyleri de halletmiş olmanızda fayda var. Doğuma bir nevi hazırlık yapmanız gerekiyor. Bebeğiniz gelmeden önce aşağıdaki şeyleri yapmış olun, sizi oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bu şekilde doğum zamanındaki zamanki stresli durumu da hafifletmiş olursunuz.

 

1. Öncelikle bebeğinizin ihtiyaçlarıyla ilgili bir liste yapın. Bebek arabası, bebek bezi, bebek kıyafetleri vb. şeylerin listesini yapın ve olabildiğince bunları temin etmiş olun. Bunlar için hazırlıklı olmanız bebeğiniz eve geldiği zaman sizi oldukça rahatlatacaktır. Böylelikle bütün ilginizi ve dikkatinizi bebeğinize verebilirsiniz.

 

2. Bebeğinizin bakımıyla ilgili her şeyi organize etmiş olun. Bebeğinizin kıyafetleri nerede olacak, bebeğinizin altını nerede değiştireceksiniz, hangi şampuan ve bebek bakım ürünlerini nasıl kullanacaksınız v.b. şeyleri en baştan düşünün ve organize edin. Kafanızda bir senaryo oluşturun ve onu öncesinde uygulayın.

 

3. Bebeğiniz doğmadan önce ve eve gelmeden önce mutlaka evinizde bir genel temizlik yaptırın. Sağlıklı ve besleyici yemekler hazırlanmış olsun. Sağlıklı atıştırmalıklar için alışveriş yapın.

 

4. Bebeğinizin doğumunu planlayın. Bir doğum çantası oluşturun. Ve bun içinde ihtiyacınız olabilecek şeyleri bulundurun. Doğum günü hastaneye veya doğum yağacağınız kiniğe nasıl gideceksiniz ve ne zaman gideceksiniz? Buları bunları planlayın. Eğer başka çocuklarınız varsa onları da yeni bir bebek için hazırlayın.

 

5. Bebeğiniz doğmadan önce iyi bir rahatlatmış olun. Bunun için kendiniz ve zaman ayırın. Dinlenin, uykunuza dikkat edin, elinizle bol ve iyi zaman geçirin. Beraber sinemaya veya tiyatroya gidebilir veya güzel bir akşam yemeği masası hazırlayabilirsiniz.  Bu konuda daha başka yaratıcı ve rahatlatıcı etkinlikler düşünün.

Yayınlanma Tarihi : 18.03.2014

6549

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim