Haberler

Makaleler

BEBEĞİN SÜTÜ NASIL ISILTILMALI?

bebeğin sütü nasıl ısıtılırBEBEĞİN SÜTÜ NASIL ISILTILMALI?

Anne sütü sağılıp buzdolabında uygun koşullarda saklanır. Aynı şekilde formül besinler de buzdolabında tutulabilir. Fakat bazı bebekler genelde bunları soğuk içmekten pek hoşlanmazlar. Ilıklaştırmak gerekir ve bu içecekleri ılıklaştırmak basittir.

Sıcak anne sütü veya formül içecek bebeği rahatsız eder. Çünkü onların ağızları ve boğazları daha duyarlı ve hassastır. Bundan dolayı kolaylıkla yanabilirler.

Anne sütünü ısıtmak

Musluktan geniş bir kaba ılık su doldurun. Su sıcak olmasın. Pediatri dernekleri de anne sütünün sıcak su dolu bir kapta veya mikro dalga fırında ılıklaştırılmaması gerektiğini vurgulamaktadırlar.

Kaba içi süt dolu biberonu yerleştirin. Sıcaklığını kontrol etmek için her birkaç dakikada bir süt şişesini kaldırarak bileklerinizin üzerinde hafif sıkıştırarak tutun. Bileğinize birkaç damla damlatarak ılıklaştığından emin olabilirsiniz.

Süt ılık hissedilirse süt şişesini kaptan alın ve sütün yağlarını dağıtmak için süt şişesini kuvvetlice sallayın. Sütün yağları şişede iyice dağıldıktan sonra bebeğe sütü içirebilirsiniz.

Formül besin veya öteki sütleri ısıtmak

Geniş bir kabı yarısına kadar su ile doldurun. Suyu ısınması için ocağın üzerine koyun. Su buhar çıkarana kadar bekleyin.

Sonra kabı soğuması için soğuk bir zemine koyun. 5 dk. suyun soğumasını bekleyin. Parmağınız yanmadan suyun içinde durabilmeli. Sonra içinde formül besin veya süt olan şişeyi kaba yerleştirin.

5 dk sonra şişeyi kaptan çıkarın ve iyice sallayın. Sıcaklığını test etmek için bileğinizin içine birkaç damla damlatın. Eğer rahatsız edici bir sıcaklık yoksa bebeğe içirebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 27.07.2012

12366

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim