Haberler

Makaleler

BEBEĞİN ODASINI DEKORE ETMEK İÇİN ÖNERİLER

bebeğin odasını dekore etmekBEBEĞİN ODASINI DEKORE ETMEK İÇİN ÖNERİLER

Doğum zamanınız yaklaştıkça kendinizi oldukça heyecanlı hissetmeniz oldukça güzel bir duygu. Anne adaylarını en çok heyecanlandıran ve zevkle yaptıkları şeylerden birisi de gelişi yaklaşmakta olan bebeklerinin odasını düzenlemek ve dekore etmek. Bu konuda siz de bir anne adayı olarak bebeğinizin odasını dekore ederken veya yeni bir anne olarak bebeğinizin odasında bazı değişiklikler yaparken yaratıcılığını ön plana çıkarmalısınız. Ayrıca bir ebeveyn olmanın bilinciyle daha rahat, güvenli bir ortam yaratmanız gerekiyor:

Bebeğinizin odasını dekore ederken aşağıdaki önerileri dikkate almanız size bir fikir verecektir.

1. Bebeğinizin beşiğini veya yattığı yeri oldukça renklendirebilirsiniz. Renkli çarşaflar, canlı renkler, duvarda dekoratif süsler v.b. Bebeğinizin odasını canlı ve eğlenceli hale getirin.

2. Duvara bir raf asın. Rafın gözlerine renkli oyuncaklar, doldurulmuş oyuncaklar ve renkli resimli çocuk kitapları yerleştirin. Bebeğinize odasının duvarlarına onun ismi yazan renkli kağıtlardan bir dekor da yapabilirsiniz.

3. Bebeğinizin beşiğinin yanına sallanan bir sandalye yerleştirin. Sandalyeye rahat kabarık bir yastık koyun. bu hem odada dekoratif duru hem de sizin bebeğinizin yanında beklerken sizi rahat ettirir. Bu sallanan sandalyeyi bebeğinizin beşiğine bağlayarak, sandalye sallandıkça beşiğinde sallanmasını sağlayabilirsiniz. Bu size oldukça kolaylık sağlayabilir. Siz bebeğin yanında olmadan da bebeğiniz sallanarak uykuya dalar.

4. Bebeğinizin mendillerinizi ve bezlerini altını değiştirme sürecinde ulaşılabilir bir yerde tutun. Bebeğinizin bezleri, havluları, kıyafetlerini koyabileceğiniz çekmeceleri olan ve altını değiştirebileceğiniz masa gibi bir şey bulabilirsiniz.

5. Gece eğer odasına biraz hafif ışık vermek istiyorsanız lambayı kafasının üzerine değil, masasının yanında bir lamba bulundurmaya çalışın. Bu bebeğiniz uyandığı zaman tekrar kendi kendine uykuya geçmesine de yardımcı olacaktır.

6. Bebeğinizin bütün kıyafetleri için kullanışlı bir dolap bulun ve dolabındaki kıyafetleri ve diğer malzemeleri mevsimlere göre ve amaçlarına göre ayırın. Bu sizin daha organize olmanıza yardımcı olur.

7. Bebeğinizin odasının duvarlarını canlı ve bebeğinizin hoşlanabileceği bir renkte boyayın. Bebeğin odasını bebeğiniz eve gelmeden oldukça önce boyayın ki odasında boya kokusu kalmasın. Çünkü boyadaki uçucu kimyasallar bebekte zararlı olabilir. Bebeğinizin odasının duvarlarının ne kadar boyaya ihtiyacı olabileceğini hesap edin

8. Bebeğinizin oda pencereleri için seçeceğiniz perdelerin rengi duvar rengiyle uyumlu olsun.

9. Bebeğinizin odasının duvarlarına parlak renkli alfabe kartlarından yerleştirebilirsiniz.

10. Bebeğiniz için seçeceğiniz beşik de güvenlik standartlarına uygun olmalıdır. Ayrıca beşiğin rengini odasındaki hakim renkle uyumlu yapabilirsiniz.

11. Kullanılan bebek bezlerini depolayabileceğiniz ağzı kapalı bir bebek bezi depolama ünitesine de ihtiyacınız olabilir.

Yayınlanma Tarihi : 27.11.2013

2713

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim