Haberler

Makaleler

BAHAR ALERJİSİ NASIL ÖNLENİR?

bahar alerjisi nasıl önlenirBAHAR ALERJİSİ NASIL ÖNLENİR?

 

Bahar alerjisini önlemek için bazı önleyici ve doğal tedbirler alabilirsiniz. Bahar ayları bazı insanlar için alerji ayıdır. Bahar alerjisi semptomlarını kontrol altında tutmak için reçeteli ve otc ilaçlar olmakla birlikte bu konuda birçok doğal yol da kullanılabilir. Üstelik bu doğal çözümler bahar alerjisinden kaçınmak için oldukça etkili olabilir.


1. Bahar alerjisinde gün içinde polen düzeyini kontrol etmeniz oldukça önemlidir. Polen düzeyini kontrol ederek önleyici bir eylemde bulunmuş olursunuz. Aktivitelerinizi havadaki polen düzeyini dikkate alarak yapın. Polenlere çok fazla maruz kalmanız bahar alerjilerinizi tetikler.

 

2. Havadaki polen miktarı özellikle sabah saatlerinde oldukça yüksek olur. Sabah vakitlerinde mümkün olduğunca içerde kalın. Dışarıdaki aktivitelerinizi mümkün olduğunca öğlen ve öğlen sonrası için planlayın.

 

3. Dışarıdan eve girdiğiniz zaman elbiselerinizi banyoda değiştirin ve duş alın. Polenler elbiselerinize nüfuz edebilir. Çıkardığınız elbiseleri çamaşır makinesine atın.

 

4. Evde bir klima çalıştırın. Klimanın hava filtresi evinizdeki polenleri emecektir. Evi havalandırmak için pencereleri açmayın. Çünkü daha fazla polen içeri girer. Polenli havalarda pencereleri kapalı tutmaya çalışın.

 

5. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için yüksek kalitede bir probiyotik alın. Bağışıklığı güçlendirmek için doğal destekler de alabilirsiniz.

 

6. Mukus üreten besinlerden kaçının. Örneğin süt ürünleri bu tür ürünlerdendir. Ayrıca şeker, buğday ve pirinçten de kaçınmanızda fayda vardır.

Yayınlanma Tarihi : 08.04.2013

3996

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim