Haberler

Makaleler

ARABA KULLANAN ANNELER İÇİN ÖNERİLERİMİZ VAR!

ARABA KULLANAN ANNELER İÇİN ÖNERİLERİMİZ VAR!

Hem araba kullanıp hem de bebeğinize dikkat etmek trafikte çok zor oluyor değil mi? Bunun yanında bir de araba güvenliği ve yakıt tasarrufunu dert etmeyin aşağıda sizler için çok faydalı bilgiler paylaştık.

Şehir içinde tipik bir araç kullanımı, yüksek yakıt tüketimine neden olan durma ve kalkmalar ile tanımlanır. Lastiklerin maruz kaldığı bütün bu ekstra çalışma, aynı zamanda lastiğin ömrünün kısalmasına da neden olur. Gerçekten de, şehir içinde araç kullanımı lastiklerin otobanda araç kullanımına göre 2 kat daha hızlı aşınmasına neden olur. İdeal olarak, lastiklerinizin uzun ömür performansı etkilenmeden daha az yakıt tüketmesini dilersiniz.

Şehir içinde araba kullanırken yaptığımız ‘’dur-kalk’’lar sebebiyle lastikler daha çabuk yıpranmaktadır. Aynı zamanda, kazaların %60'ı şehir içinde düşük hızlarda meydana gelmektedir. Dolayısıyla güvenliğinizi tehlikeye atmadan daha uzun dayanabilen lastiklere gereksiniminiz bulunmaktadır.

Güvenlik açısından, tüm yaz boyunca kış lastiklerinin takılı olması bir hata olacaktır. Kış lastikleri yaz koşulları için uygun değildir. Yaz mevsiminde de, hava koşullarını öngöremediğiniz olur. Havanın kuru veya yağışlı olduğu günler, yol yüzeyinde etkilidir ve yüzeyin daha az veya çok kaygan olmasına neden olur. Yaz koşulları ne olursa olsun, lastiğinizin en mükemmel performansı sağlaması gerekir.

michelin2

50 km/saat hızda bile acil bir durumda, hava nasıl olursa olsun, yol yüzeyinin kaygan olması veya başka bir durumda, sağlıklı fren yapabilmek çok önemlidir. Şehir koşullarında sürüş, kendi güvenliğiniz ve aynı zamanda diğer araçlar, yayalar, bisikletçiler gibi diğerleri için de sizi dikkatli olmaya zorlar.

Görüldüğü üzere lastikleri bir arabanın en önemli parçası ve onlara vermemiz gereken önem düşündüğümüzden çok daha fazla olmalı. Neyse ki gelişen teknoloji sayesine lastiklerinizde bulunması gereken zıt karakterleri bir araya getirmeyi başarmıştır. Anti Surf sistemi ile yeni nesil Çevre Dostu Güç Bileşenli kauçuk kompleksi entegre edilen yeni nesil lastiklerle kuru yolda, ıslak yolda ve hatta ıslak zeminde viraj almada her koşulda yol tutuşunu garanti ediliyor.

Yayınlanma Tarihi : 11.06.2014

2816

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim