Haberler

Makaleler

ANNE SÜTÜNÜ ARTIRMAK İÇİN YULAF EZMESİ

anne sütünü arturmak için yulaf ezmesiANNE SÜTÜNÜ ARTIRMAK İÇİN YULAF EZMESİ

 

Bebeğinizin yeterli düzeyde gelişmesi için büyümesi için anne sütünden yeterince beslenmesi gerekiyor. Fakat kimi zaman sütünüz yetersiz gelebilir ve bebeğiniz sütünüzden yeterince beslenemeyebilir. Bu durumda anne sütünü artırmak için bazı önlemleri de almanız gerekir.

 

Öncelikle an e sütünü artırmanın en etkili yolarından birisi bebeği sık sı emzirmektir. Sık sık emzirmek süt üretimini de teşvik eder.

 

Eğer bebeğiniz yeterli kiloyu alamıyorsa, gün içinde ortalama 5 – 6 defa altını ıslatmıyorsa ve ortalama 2 – 3 defa katı dışkısını yapmıyorsa yeterince beslenemiyor demektir.

 

Galaktogog olarak yulaf ezmesi

 

Anne sütünü artırıcı ilaçlar, besinler ve bitkiler galaktogog olarak adlandırılır. Yulaf ezmesi genelde bir galoktogog besin olarak kabul edilmektedir. Yapılan bazı araştırmalarda yulaf ezmesi tüketen emziren anneler süt üretimine katkıda bulunduğunu belirtmektedir.

 

Yulaf ezmesinin depresyon belirtilerini hafifletme, rahatlama ve gevşemeyi sağlama gibi etkileri bulunmaktadır. Demir düzeyi düşük olan emziren annelerde yeterli süt üretimi olmayabilir. Yulaf ezmesi demir ihtiyacına yanıt verir. Yulaf ezmesi oksitosin hormonu üretimini canlandırmaya yardımcı olan mineraller içermektedir. Oksitosin hormonu anne sütünün oluşmasında ve artırılmasında etkili bir hormondur.

Yayınlanma Tarihi : 09.02.2015

6725

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim