Haberler

Makaleler

ANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN BİTKİSEL ÇAYLAR

anne sütünü artıran bitkisel çaylarANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN BİTKİSEL ÇAYLAR

 

Bitkisel çaylar yüzyıllardır birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkisel çaylar anne sütünün artırılmasında, anne sütünün üretimini hızlandırmada nesillerdir kullanılan bir yöntem.

 

Bitkisel çaylar emzirme döneminde güvenli midir?

 

Bitkisel çaylar genelde güvenlidirler. Fakat her zaman çeşitli istisnalar vardır. Birçok bitkisel çay emzirme döneminde anne sütünü artırmada kullanılmaktadır. Her ilaçta olduğu gibi bitkisel çaylarda da aşırı miktarlarda kullanıldığı zaman yan etkiler ortaya çıkabilir. Emzirme döneminde herhangi bir bitkisel destek veya bitkisel çay kullanmadan önce hekime veya emzirme danışmanına danışmak gerekir. Hekim emziren annenin kişisel durumuna göre tavsiyelerde bulunacak, hangi bitkisel çayları nasıl içmesi gerektiği konusunda bilgiler verecektir.

 

Eğer siz de emziren bir anne olarak sütünüzün az geldiğini düşünüyorsanız ve sütünüzü artırmak için bitkisel çaylardan faydalanmak istiyorsanız genel bir kural olarak düşük dozlarda başlamalısınız. Sonra derece derece artırabilirsiniz. Bu şekilde bitkisel çayların yol açabileceği yan etkileri azaltmaya veya önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Bitkisel çaylarda dozlar emziren annenin kişisel durumuna göre değişebilir.

 

Anne sütünü artıran bitkisel çaylar hangileridir?

 

Çemen, mübarek devedikeni, rezene, ısırgan otu, yonca, süt devedikeni, anason, hatmi kökü, kimyon emziren anneler için anne sütünü artırıcı bitkisel çaylar olarak kullanılmaktadır. Milupa Still-Tee 40 gr (Emziren Anne Çayı)

 

Bu bitkilerden biri kullanılabileceği gibi birkaçı bir araya getirilerek bir karışım halinde bitkisel çay hazırlanabilir. Fakat yukarıda da belirtildiği gibi bitkisel çayları kullanmadan önce hekime danışılmalıdır. Çünkü bazı bitkisel çaylar kimi zaman toksik etkiler yaratabilir.

 

Eğer kendi bitkisel çayınızı yapmak istemiyor ve bir eczaneden veya aktardan satın almak istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz. Fakat bu bitkisel çayların da hepsinin farklı kombinasyonlarda olabileceğini unutmamak gerekir. Yine hekim onayını almak gerekir. Çünkü önemli olan anne ve bebek sağlığı ve anne sütünün sağlıklı üretimidir.

Yayınlanma Tarihi : 01.10.2014

5447

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim