Haberler

Makaleler

ANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN 6 BESİN

Anne sütünü artıran besinlerANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN 6 BESİN

 

Galactagogue olarak adlandırılan anne sütünü arttırmaya yardımcı, anne sütünü arttırıcı besinler vardır. Bu besinleri tüketerek sütünüzün artmasına yardımcı olabilirsiniz. Emziren bir anne olarak bazen sütünüzün yetersiz geldiği zamanlar olabilir. Hatta bazı emziren kadınlarda sütün yetersiz gelmesi kronik bir hal alabilmektedir. Sizde de eğer böyle bir durum varsa bu süt arttırıcı besinleri tüketerek sütünüzün artmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Çorba

 

Sıcak, besleyici değeri yüksek çorbalar süt üretiminizin canlanmasına yardımcı olur. Ayrıca doğum sonrasında lohusalık döneminde vücudunuzun iyileşmesine de katkı sağlarlar. Çorba olarak tavuk çorbası sizin için oldukça idealdir. Tavuk çorbası doğum sonrasında iyileşmenize, süt üretiminize yardımcı olur. Eğer vejetaryenseniz veya tavuk çorbası içmek istemiyorsanız alternatif olarak mercimek çorbası içebilirsiniz.

 

Yulaf ezmesi

 

Yulaf ezmesi de anne sütünün artmasına yardımcı olan bir besindir. Her gün 1 kase yulaf ezmesi tüketerek süt üretiminizi canlandırabilirsiniz. Yulaf ezmesi harika bir demir kaynağıdır. Demir anne sütünün artmasına yardımcı olan bir mineraldir.

 

Susam çekirdeği

 

Susam çekirdeği yüksek düzeyde kalsiyum içeren bir besindir. Bu yönüyle süt üretiminizi artırmak için oldukça güzel bir besindir. Ayrıca susamlı simit de yiyebilirsiniz. Hem lezzetli hem de sağlıklıdır.

 

Boyotu

 

Boyotu bitkisi aslında anne sütünü artırmak için yapılmış birçok bitkisel çayda kullanılmaktadır. Boyotu bitkisi birkaç gün içinde oldukça etkili sonuçlar vererek sürünüzün artmasına yardımcı olabilir. Fakat eğer astım hastasıysanız veya bazı alerjileriniz varsa boyotu bitkisini kullanırken dikkatli olmalısınız.  Hipoglisemi veya tiroid sorunları olanlar veya kan sulandırıcı alanlar boyotu bitkisini kullanmaktan kaçınmalıdır. Diğer bitkisel çaylar konusunda Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar isimli makaleyi de okuyabilirsiniz.

 

Hurma

 

Anne sütünü artıran besinlerden birisi de hurmadır. Eğer sütünüz yetersiz geliyorsa hurma yiyin. Lohusalık döneminde hurma annenin iyileşmesine de yardımcı olur. Doğal bir tatlıdır. Kilo almadan süt üretimini canlandırmaya yardımcı olur. ( Hamilelikte Hurma Yemenin Faydaları )

 

Su

 

Anne sütünü besinler yoluyla artırmanın en iyi yollarından birisi su içmektir. Su vücudun sıvı dengesi içinde gereklidir. Bu nedenle doğum sonrasında bol su içmeye çalışın. Yanınızda her zaman bir şişe su bulundurun. Bol su içmeniz size enerji de verir.

 

Anne sütünü artırma konusunda diğer yöntemler için Anne Sütünü Artırmak İçin isimli makalemizden daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : 16.02.2016

2832

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim