Haberler

Makaleler

ANNE SÜTÜ KANSER HÜCRELERİNİ ÖLDÜRÜYOR

anne sütü kanser hücrelerini öldürüyorANNE SÜTÜ KANSER HÜCRELERİNİ ÖLDÜRÜYOR

 

Anne sütünün sağlık açısından çok önemli faydalarının olduğu bilinmektedir. İsveç’ te yapılan bir araştırmanın bulgularına göre anne sütünün çok önemli bir faydasının olduğu daha belirlendi.

 

Anne sütünün kanserle savaşta inanılmaz özelliklere sahip ve kanser hücrelerini öldürüyor.

 

Anne sütü kan hücrelerini yok etmede etkili olmakta ve küçük çocuklarda tümör gelişimine karşı önemli bir koruma sağlıyor.

 

1980 li yıllarda ABD’ de Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezinin raporuna göre anne sütü emzirilen bebeklerde kanser görülme riskinin mamaya ve doğal olmayan besinlerle beslenen çocuklara göre daha az olduğu belirtilmişti. Şimdi İsveç’te yapılan araştırma bu bilgileri doğrulamakta ve anne sütünün kanser hücrelerini öldürdüğünü ortaya koymaktadır.

 

Araştırmayı yapan bilim insanları şu an ki çalışmada anne sütünün içeriği yönüyle beyin tümörleri ve cilt kanserlerinde etkili olduğunu, kanser hücrelerini yok ettiğini fakat sağlıklı hücrelere zarar vermediğini tespit ettiler.

 

Anne sütü içeriği itibariyle özellikle güçlü protein ve yağ asitleri içeriğiyle kanser hücreleriyle savaşta önemli bir rol oynuyor.

 

Araştırma sonuçlarına göre anne sütü yetişkin insanlarda da kanser tedavisinde yardımcı olabilir. Özellikle erkeklerde mesane kanserinin tedavisinde etkili olabileceği belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi : 30.01.2015

2827

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim