Haberler

Makaleler

AMERİKADA TAŞIYICI ANNELİK

Amerika'da taşıyıcı anne

Amerika’da Taşıyıcı Annelik

Çocuk sahibi olmak, ailelerin, zamanı geldiğinde en arzu ettikleri durumdur. Peki ya çocukları olmuyorsa? Bu elbette üzüntü yaratabilir; ancak çocuk sahibi olamamanın sebepleri araştırıldığında birçok çözüm de beraberinde gelecektir, en çözümsüz görünen sebepler bile..

 

Rahmi alınmış, çeşitli sebeplerle rahminde gebeliği taşıyamayan, sürekli düşük yapan veya diğer sağlık sorunları sebebiyle hamile kalması riskli olan kadınlar için de bir umut daima vardır. Bu da Taşıyıcı Annelik. Bu sadece filmlerde olur diye düşünmeyin. Tüm dünyadan hatta Türkiye’den birçok kişi buna cesaret ediyor ve sonucunda da hayallerine kavuşuyor.

 

Türkiye’de yasal olarak böyle bir uygulama bulunmamaktadır. Ancak bunu talep edip yurtdışında yaptırmak serbest. Aslına bakarsanız duyar duymaz enteresan gelen bir durum. Elbette insanın aklına birçok soru geliyor ilk anda. Nasıl gideceğim, nerede yaptıracağım, taşıyıcı anneyi kim bulacak, taşıyıcı anne kimdir, sonrasında aramızda bir anlaşmazlık çıkar mı, ya bebeğimi vermezse, ya sağlıklı bir taşıyıcı değilse gibi sorular…

 

Öncelikle şunu söyleyelim; taşıyıcı annelik yönteminde taşıyıcı anne, elbette ki bebeğin biyolojik annesi değildir. O sadece hamilelik boyunca bebeği taşımak ve doğum sonrasında bebeği gerçek anne babasına vermekle yükümlüdür.

 

Aklınıza takılan soruların yanıtları, esasen hangi ülkede hangi kanunlar altında bu işlemi yaptırdığınızda ve hastanenin profesyonelliğinde saklıdır. Bunun için Amerika doğru adrestir. Amerika’da taşıyıcı annelik ile ilgili yasal düzenlemeler ve uygulamadaki detaylar tüm süreci ve sonrasını çok net ve sorunsuz hale getirir.

 

Taşıyıcı anneye psikolojik tedavi uygulanır, yasal sözleşmeler ile sizin tüm haklanırız korunur, öncesinde tüm sağlık riskleri denetlenir. Tüm süreçte yüksek standartlarda hizmet alınır.

 

Gelelim öncesinde ve hatta sonrasında da bütün bu organizasyonun sağlanmasına.  “Yeni Bir Hayat” firması, Amerika’da en yüksek standartlarda, donanımlı ve en köklü büyük hastaneler ve tüp bebek (IVF) klinikleri ile anlaşmalı bir olarak, bu süreç hakkında size yol gösterici olmaktadır.

 

İşleyişten de biraz bahsetmek gerekirse, şöyle özetleyebiliriz. Embriyo transferi öncesinde genetik tarama testi (PGT) yapılarak sağlıklı embriyolarla hamilelik başlatılır. Hatta işlem sırasında bebeğin cinsiyeti de belirlendiğinden cinsiyet seçimi de yapılabilir.

 

Çiftlerde yumurta veya sperm ile ilgili bir sorun olması halinde, taşıyıcı annelik işleminin yanı sıra bir de yumurta donasyonu yapılabilir. Yumurta donasyonunda da Amerika’nın son derece katı kuralları bulunmaktadır.

 

Sperm sorunu olması durumunda ise  sperm donasyonu çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

 

Evet, büyük gün geldi ve bebeğiniz doğdu. Şimdi ne olacak?

 

Doğumdan sonra tekrar bir hukuki süreç başlar. Sözleşmeler ve yasal prosedürler yerine getirilir.  Böylece bebeğin doğumdan sonra aileye verilmesi süreci yasalarla kontrol edilir, sonrasında bir sıkıntı ile karşılaşılması önlenmiş olur. Tüm hastane, nüfus ve yasal kayıtlarında bebeğin gerçek anne babasının ismi geçer. Hem de doğumu ABD’de gerçekleştiği için bebeğiniz ABD vatandaşı olur.

Yayınlanma Tarihi : 17.03.2015

4226

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim