Haberler

Makaleler

ALTINCI AYINDA BEBEĞİN KONTROLLERİ

altıncı ayında bebeğin kontrolleriBu aydaki kontrollerde hekim bebeğinizi genel bir testten geçirir. Uzuvlarını kontrol eder. Gelişimine ve uzuvlarının hareket ve koordinasyonuna bakar. Fiziksel muayenesi yapılır. Herhangi bir rahatsızlığı var mı diye kontrol edilir.

Yine vücut ölçülerine bakılır. Kafa ölçüsü, boy ve kilo kontrolü yapılır. Böylelikle bebeğin bu ayda olması gereken ölçülerde olup olmadığı test edilir. Herhangi bir gelişim sonu varsa gerekli tedavi ile önlem alınır.

Bebeğinizin beslenmesi kontrol edilir. Beslenme konusunda hekiminiz size sorular sorarak bebeği daha iyi tanımaya çalışır. Böylelikle bebeğin beslenmesi konusunda size tavsiyelerde bulunur. Yine bu dönemde bebeğinizin takvime uygun şekilde aşıları yapılır.  Bebeğinizin kansızlığı olup olmadığı ölçülür. Diğer taraftan bebeğinizin kontrolleri sırasında; bebeğinizin bakımı, aşıları, gelişimi ve bundan sonraki ayda neler yapmanız gerektiği konusunda hekiminizin tavsiyelerini almayı unutmayın.

Yayınlanma Tarihi : 20.05.2011

3936

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim