Haberler

Makaleler

TV KÜÇÜK ÇOCUKLARIN ANAOKULU BAŞARISINI ETKİLİYOR

tv çocukların anaokulu başarısını etkiliyorKanadalı araştırmacıların yaptıkları bir araştırmaya göre çok fazla televizyon seyreden küçük çocukların anaokuluna başladıklarında daha fazla zorlandıkları tespit edildi.

Bilindiği üzere pediatri akademileri 2 yaşından küçük çocuklara televizyon seyrettirmeyi tavsiye etmemektedir. 2 ve ve daha üzerindeki çocuklar için günlük tv seyretme süresinin 2 saatle sınırlandırılması tavsiye edilmektedir.

Yapılan araştırmada 2.000 çocuğun televizyon seyretme alışkanlıklarının anaokuluna başladıkları zamanı onları nasıl etkiledikleri incelendi.

Araştırmada görüldü ki 2 yaşından küçük çocuklara tv seyrettirilmesinin ve 2 yaşından büyük çocuklara ise tavsiye edilen süreden fazla tv seyrettirilmesi anaokuluna başladıklarında onların kelime hazinesini, matematik becerilerini, dikkat yeteneğini ve fiziksel becerilerini azaltıyor.

Uzmanlar ebeveynlerin çocuklara tv seyrettirme konusunda yapılan tavsiyelere uymalarını ve ebeveynlerin bu konudaki bilinç düzeylerinin artırılması gerektiği vurgulanıyor.

Araştırmayı yapan bilim insanları araştırma bulgularının önemli olduğunu, çünkü anaokulundaki çocuğun performansının onun okuldaki ve yaşamdaki başarısını etkileyebileceğini tahmin ediyorlar.

Yayınlanma Tarihi : 22.08.2013

2007

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim