Haberler

Makaleler

Süper Bir Anne olmanıza gerek yok

süper bir anne olmanıza gerek yok“Süper Bir Anne” olmanıza gerek yok ! 

Bulunduğumuz coğrafyada gerek koşullar gerekse alışagelmiş kurallar nedeni ile kadınlara pek çok rol biçiliyor. Bir kadın; hem iyi bir eş, hem iyi bir anne, hem meslek sahibi ya da iyi bir ev hanımı rollerini üstleniyor. Birçok kadın anne olduktan sonra bebeği ve beraberinde taşıdığı tüm bu roller nedeni ile büyük bir yükün altında buluyor kendisini. Özellikle anne olduktan sonra üzerinizde bulunan diğer rolleri de göz önünde bulundurarak yaşam kalitenizi düşürmemek, bebeğinize, kendinize ve de sevdiklerinize kaliteli zaman ayırmak için anneliği abartmamalısınız.

Bunun için ise hayatınızı sadece “anne” olmaya adamayın. Kendi çocukluğunuzda elde edemediğiniz olanakların tümünü kendi çocuğunuz için seferber etmeyin. Çocuğunuz için bir doktordan daha fazla bilgi sahibi olmanıza gerek yok. Çocuğunuzun yemek öğünlerini hem kendiniz hem de çocuğunuz için kabusa çevirmeyin. Çocuğunuzun kendi ayakları üzerinde durabilmesi ve sorumluluklarını yerine getirmeyi başarabilmesi için ilişkinizi olması gerektiği gibi sürdürün. Aksi takdirde çocuğunuz ilerleyen dönemlerde yapması gerektiği konularda kendisini geliştiremeyecektir. Çocuğunuza en iyi gelecek şey: ilgili, şefkatli bir aile ortamı ve  kendisini sevecek, büyümesi için gerekli desteği verecek bakımlı görüntüsü ile kendisine enerji verecek bir anneye sahip olmaktır.  

İyi görünmek hem size, hem çocuğunuza hem de sevdiklerinize pozitif enerji verecektir. Üstlendiğiniz rollerden alışverişlerinize zaman ayıramıyorsanız eğer; Limango indirim kodu' na göz atmanızın zamanı gelmiş demektir. 

Bu konuk makale indirimhediyeceki.com'a aittir. 

Yayınlanma Tarihi : 13.07.2013

1948

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim