Haberler

Makaleler

MUTLU ÇOCUKLAR DAHA SAĞLIKLI

mutlu çocuklar daha sağlıklıMutlu çocukların daha sağlıklı olduğunu biliyor muydunuz? ABD’ de Ulusal Bilimler Akademisi tarafından yayınlanan bir araştırmanın bulguları bunu gösteriyor. Mutlu olan çocuklar mutsuz bir çocukluk geçirenlere göre daha sağlıklı ve daha varlıklı bir yaşam sürdürüyorlar.

Araştırma bulgularına göre mutlu bir çocukluk dönemi geçirenler 30 lu yaşlarına geldiklerinde sağlık durumları daha iyi oluyor.

Araştırma kapsamında bilim insanları 2008 yılında 16,000 den fazla denekle görüşme yaptılar ve 7 - 12 yaş arasındaki çocukları yetişkinlik dönemine kadar izlediler.

Bu yaşlarda mutuz olarak tespit edilen çocukların 30 yaşına geldiklerinde mutlu bir çocukluk geçirenlere göre gelirleri daha düşük bulundu ve sağlık durumları daha geriydi. Çocukların %30 bu şekilde ortalamanın altında sonuçlar verdiler.

Çocukluk dönemini mutlu geçiren çocuklar arasında ise yetişkin olduklarında gelir düzeyi düşük ve sağlık durumu geri olanların oranı ise %10 olarak bulundu.

Uzmanlar ayrıca gelir durumu arttıkça kişilerin mutluluk düzeyi ve sağlık durumunda da iyileşmeler olduğunu tespit ettiler.

Mutlu çocuklar yetişkinlik döneminde iş yaşamında daha iyi iş ilişkileri kurabiliyorlar, işlerini daha iyi geliştirebiliyorlar. Üretkenlikleri daha çok oluyor.

Yayınlanma Tarihi : 01.03.2013

3309

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim