Haberler

Makaleler

HAMİLELİK KOMPLİKASYONLARI KALP HASTALIKLARININ HABERCİSİ

gebelik komplikasyonları kalp hastalığının habercisiİngiltere’de yapılan bir araştırmada hamilelik döneminde görülen bazı sorunların annenin orta yaş dönemlerinde kalp hastalıklarına yakalanma riskini artırdığını ortaya koydu. Araştırma 3400 den fazla hamile kadın incelenerek yapıldı.

İngiliz araştırmacılar gebelik döneminde görülen özellikle yüksek kan basıncı ve gebelik diyabetinin kalp hastalıkları riskini ileri dönemlerde artırdığını belirtiyorlar.

Araştırmacılar ayrıca gebelikte görülen bu tür komplikasyonların kalp hastalıkları açısından riskini azaltmak için kadınlara yaşam şekillerini değiştirmeleri ve daha sağlıklı bir kalp yapısına kavuşmaları için gerekli bakım ve önlemleri almalarını tavsiye ediyorlar.

İngiliz araştırmacılar ayrıca bu tür önlemlerin gebelik öncesinde alınmasının bu riski daha da azalttığını vurguluyorlar.

Araştırma sonuçlarına göre gebelikte yüksek kan basıncı sorunu yaşayan anne adaylarının kalp hastalıkları açısından riski, normal kan basıncına sahip hamile bayanlara göre 50 yaş civarlarında %31 daha fazla bulunmuştur.

Ayrıca araştırmada sağlıklı hamilelik geçiren kadınları kan şekeri düzeyleri de diğer hamile bayanlara göre normal çıkmıştır. Araştırma raporuna göre gebelik diyabeti yaşayan kadınlarda kalp rahatsızlıkları görülme riski sağlıklı gebe kadınlara göre 50 yaş civarlarında %26 daha fazla bulunmuştur.

Yayınlanma Tarihi : 23.02.2012

2405

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim