Haberler

Makaleler

GEBELİKTE KARIN AĞRISI NEDENİ DIŞ GEBELİK OLABİLİR

gebelikte karın ağrısı nedeni dış gebelikGebelikte yaygın yaşanan sorunlardan birisi karın ağrısı. Gebelikte yaşanan karın ağrılarının nedeni dış gebelik olabilir. Eğer vajinal kanama, vajinal akıntı,  güçsüzlük, bitkinlik, idrar yaparken rahatsızlık hissi veya mide bulantısı ve kusma gibi belirtilerle birlikte karın ağrısı veya kramplar görülürse veya birkaç dakika dinlendikten sonra bile karın ağrısı geçmez ise bir an evvel hekime danışmak gerekir.

 

Dış gebelik döllenmenin rahim içinde değil de rahim dışında olması durumudur. Genelde fallop tüplerden birisinde olur. Dış gebelik durumunda karın ağrıları, kramplar ve diğer erken gebelikteki belirtiler oluşabilir.

 

Dış gebelik veya diğer bir adıyla ektopik gebelik eğer tedavi edilmez ise yaşamı tehdit edebilmektedir. Dış gebeliğin en önemli belirtileri aniden gelen ve şiddetli bir şekilde seyreden karın ağrıları ve vajinal kanamalardır.

 

Diğer yandan dış gebelikte mide bulantıları ve kusmalar, baş dönmesi, halsizlik, nabızda düşme, ciltte solgunluk, baygınlık hissi ve bayılmalar gibi belirtiler de görülebilmektedir.

Yayınlanma Tarihi : 02.12.2014

1982

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim