Haberler

Makaleler

EN ÇOK BEBEK BEZİ İÇİN PARA HARCANIYOR

en çok bebek bezi için para harcanıyorAnnelikbilinci.com olarak en son düzenlediğimiz ankette ebeveynlere “Bebeğinizin ihtiyaçları için en çok hangi konuda para harcıyorsunuz” sorusunu yönelttik. Ankette seçenekler olarak “ Bebeğin bezi, bebeğin kıyafetleri, bebeğin beslenmesi, bebeğin sağlığı ve tıbbi kontrolleri, bebeğin oyuncakları” seçeneklerini belirttik.

Ankete verilen cevaplarda ebeveynlerin en çok bebek bezi için para harcadıkları ortaya çıktı. Bebek bezi için oy verenlerin oranı %42. Bebeğin beslenmesi için oy verenlerin oranı ise %21olarak çıktı. Ayrıca ebeveynlerin %16 sı bebeğin sağlığı ve tıbbi kontrolleri için, %15 i de bebeğin kıyafetleri için daha fazla para harcadıklarını belirtmişler. Ankete katılan ebeveynlerin %5 i de bebeğin oyuncakları için daha fazla para harcıyorlar.

Aslında anket sonuçlarını şöyle bir değerlendirdiğimiz zaman ortaya çıkan rakamlar bizi oldukça mantıklı sonuçlara götürüyor. Bebeğin ihtiyaçları hiyerarşisini değerlendirdiğimiz zaman 1. derecede önemli olan ihtiyaçları ön plana çıkıyor. Bebek bezleri her gün birçok defa değiştirilen ve sürekli yenileri satın alınmak zorunda olan bir ihtiyaç. Dolayısıyla aileler için önemli bir maliyet kalemi oluşturuyor.

Bebeğin beslenmesi de aynı şekilde değerlendirilebilir. Bebeğin beslenmesi temelde ihtiyaçlar hiyerarşisine göre aslında bebek bezinden önce gelir. Çünkü bir bebeğin en temel yaşam kaynağı beslenmedir. Fakat beslenme konusunu maliyetler yönünden değerlendirdiğimiz zaman bebek bezi kadar maliyet oluşturmuyor olabilir.

Ankette en az oy verilen seçenek olarak bebeğin oyuncakları göze çarpıyor ki bu da normal bir sonuç olarak değerlendirilebilir. Oyuncaklar her ne kadar bir bebeğin gelişmesinde önemli bir yere sahip olsa da diğer ihtiyaçlarını düşündüğümüz zaman öncelikli ihtiyaçlar hiyerarşisinde daha geride duruyorlar.

Yayınlanma Tarihi : 02.11.2011

2844

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim