Haberler

Makaleler

EMZİRME SORUNLARI İLK KEZ ANNE OLANLARDA DAHA FAZLA

emzirme sorunlarıABD’ de yapılan yeni bir araştırmanın bulgularına göre emzirme sorunları ilk kez anne olan kadınlarda daha sık yaşanıyor.

Öyle ki araştırmada bazı kadınlarda özellikle doğumu takip eden 2 hafta içinde emzirmede yaşanan sorunlardan dolayı emzirmeyi bırakan kadınlara bile rastlandı.

Araştırmayı yapan uzmanlar özellikle ilk kez anne olan kadınların emzirme sürecinde destek almaya ihtiyaçlarının daha çok olduğunu belirtiyorlar.

Araştırmaya katılan annelerin %75 inden fazlası doğumdan hemen sonra emzirmeye başlamalarına rağmen bebeklerini düzenli olarak ve 6 ay süreyle emziren annelerin oranı %13olarak gerçekleşti.

Emzirme konusunda tavsiye edilen minimum süre bebeğin ilk 6 ay boyunca emzirilmesidir. 6 aydan sonra katı gıdaların yanında emzirmenin 12. aya kadar devam etmesi de tavsiye edilmektedir. Hatta Dünya Sağlık Örgütü çocukların 2 yaşına kadar emzirilmesinin faydalı olduğunu belirtmektedir.

Araştırma kapsamında 4.100 yeni anneyle görüşme yapılmış. Bu annelerin hepsi bebeklerini emziren annelerdi ve bunların neredeyse 3.000 tanesi emzirme sorunları yaşandıklarını belirttiler. Ayrıca ilk kez anne olan kadınlarda emzirme sorunlarının daha sık yaşandığı da tespit edildi.

Yayınlanma Tarihi : 24.09.2013

1900

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim