Haberler

Makaleler

DOĞUM SONRASINDA EMZİRME ORANINI ARTIRIYOR

doğum sonrasında emzirme oranını artırıyorBebek ilk doğduğu andan itibaren mümkün olan en kısa zamanda annenin kucağına verilmesi, onunla ten temasının sağlanması anne ve bebek arasındaki bağın çabuk kurulması açısından önemlidir.

Annenin bebeğini mümkün olan en kısa zamanda kucağına almasının, ten temasının sağlanmasının başka faydaları da bulunuyor. Bu durum bebeklerin emzirilme oranlarında artışa yardımcı oluyor.

Nitekim sciencedaily.com internet sitesinde yer alan bir haberde doğumdan hemen sonra annenin bebeğiyle ten teması kurarak onu emzirmeye başlaması sonraki süreçte düzenli emzirme oranını artırdığı belirtiliyor.

Söz konusu haberde bilim insanları doğum sonrasında annenin hastanede kaldığı odada hemen bebeğiyle ten teması kurması ve emzirmeye başlamasının sonraki dönemde düzenli emzirmeyi nasıl etkilediğini araştırdılar. Araştırma sonunda annenin daha ilk andan itibaren bebeğiyle böyle bir bağ kurmasının düzenli olarak emzirme oranlarını artırdığı görüldü.

Araştırmayı yapan ekip, bir annenin bebeği için yapabileceği en basit ve en önemli şeyin onu emzirmek olduğunu belirtiyor. Emzirme bebeğin sağlıklı gelişimi için oldukça önemli bir konu. Uzmanlar ten tene temasın ve bunun emzirmeye etkisini “sinerjistik etki” olarak tanımlıyorlar. Bu etki düzenli emzirme olasılığını artırıyor.

Sciencedaily.com

Yayınlanma Tarihi : 05.11.2013

2239

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim