Haberler

Makaleler

ÇOCUKLARINIZA BU SÜPER BESİNLERİ YEDİRİN

çocuklar için süper besinlerÇocukların gelişiminde beslenme konusunun hayati derecede önemli bulunuyor. Çocuğun beslenmesinde besin seçimleri de bir o kadar önemli bir konu. Hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmelerinde özellikle kimi besinleri tüketmeleri tavsiye ediliyor.

Nitekim Amerikan Pediatri Akademisi de yayınladığı bir bildiri de çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için aşağıdaki besinlerin mutlaka yedirilmesini tavsiye ediyor.

Yoğurt: Yoğurt probiotik olarak adlandırılan faydalı bakteriler içeriyor. Bu bakteriler vücudun hastalıklarla mücadele etmesinde oldukça yardımcı oluyorlar. Bilimsel verilere göre yoğurt yiyen çocuklarda soğuk algınlığı ve kulak enfeksiyonu riski %19 azalıyor.

Kefir: Bu ekşi süt oldukça yüksek düzeyde probiotik içeriyor. Bu özelliğiyle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için önemli bir besin olarak görülüyor.

Ceviz: Ceviz omega 3 yağ asitleri yönünden oldukça zengin bir besin. Bilim insanları omega 3 ün hastalıklarla mücadelede önemli olduğunu vurguluyorlar. Yapılan bir araştırmada omega 3 ün çocuklarda solunum enfeksiyonu rahatsızlıklarını kestiğine dair bulgular elde edilmiştir.

Sebze ve meyve: Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için sebze ve meyveler önemli bir yer tutuyor. Uzmanlar özelikle C vitamini yönünden zengin sebze ve meyveleri tavsiye ediyorlar. Örneğin turunçgil meyveleri, çilek, biber, brokoli ve tatlı patates çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için C vitamini içeren oldukça güçlü besinler.

Yağsız et: Yağsız et önemli bir protein kaynağı ve çinko minerali içeriyor. Bu özellikleriyle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmeye katkı sağlayabilmektedir.

Yayınlanma Tarihi : 07.03.2013

1927

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim