Haberler

Makaleler

ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ İNTERNET UYGULAMASI

çocuklar için güvenli internet uygulaması22 Kasım 2011 tarihinden itibaren internet hizmetlerinde güvenli internet uygulamasına geçilecek. Projenin bir süredir deneme çalışmaları yapılıyordu ve bu konuda başarı sağlandığı belirtiliyor. Şu an 22.000 civarında bir aile güvenli internet uygulamasından faydalanmakta.

Projenin amacı özellikle çocukları ve aileleri internetteki zararlı içeriklerden ve bilgi kirliliğinden korumaktı. Bu proje ilk zamanlar çeşitli itirazlarla da karşılaşsa da aileler bu projeye ilgi gösterdiler. Tabi güvenli interneti kullanmak konusu zorunlu değil. İsteyen aileler veya kişiler ilgili servis sağlayıcıya başvurarak güvenli internet paketlerinden birini alıyorlar.

Bu güvenli internet paketleri tamamen ücretsiz. Aile ve çocuk olmak üzere iki çeşit paket bulunuyor. Güvenli paketi kullanmak istemeyen kişiler ise mevcut paketlerini kullanmaya devam edecekler. Bu da gösteriyor ki insanların güvenli internet projesine karşı itirazları da engellenmiş oluyor. Yani isteyen herkes mevcut konumunu sürdürecek.

Aslında uzmanların da bu projeyi pedagojik ve psikolojik açıdan destekledikleri söylenebilir. Çünkü mevcut internet dünyasında çocukları zararlı içeriklerden korumak için gerekli önlemlerin alınması da gerekiyordu. Bu proje bu anlamda alınmış önemli bir karar olarak değerlendirilebilir.

Yayınlanma Tarihi : 21.11.2011

2800

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim