Haberler

Makaleler

ÇOCUKLAR ARTIK DAHA AZ UYUYOR

çocuklar artık daha az uyuyorYapılan bir araştırmada çocukların yıldan yıla tavsiye edilenden daha az süre uyudukları belirtildi.

Uzmanlar bu sorunun özellikle son yüzyılın bir sorunu olduğunu ve 20. yüzyılda teknolojinin gelişmeye başlamasıyla birlikte çocukların artık daha az uyuma eğiliminde olduklarını belirtiyorlar.

Çocuklar ortalama olarak uyumaları gereken süreden 37 dk. daha az uyuyorlar. Araştırma raporu Amerikan Pediatri dergisinde yayınlandı. Araştırma Avustralya’ lı bilim insanları tarafından 1897-2009 yılları arasındaki bu konuda yapılan istatistikler ve bilgiler karşılaştırılarak yapıldı.

Araştırmayı yapan uzmanlar ayrıca çocuklardaki yetersiz uykunun; obezite riskinin artması, yükselen alkol ve uyuşturucu kullanım oranı ve düşük akademik başarı oranı ile de bağlantılı olduğunu vurguluyorlar. Modern yaşamın getirdiği baskı da çocukları uyku zamanı konusunda olumsuz etkilediği de araştırma raporunda vurgulanmaktadır.

Yayınlanma Tarihi : 28.02.2012

2705

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim