Haberler

Makaleler

ANTİOKSİDAN DESTEKLERİ GEBELİK ŞANSINI ARTIRIYOR MU?

antioksidan destekleri gebelik şansını artırıyormuYeni Zelanda’ da yapılan bir araştırmanın sonuç raporuna göre antioksidan desteklerinin alınmasının hamilelik şansını artırdığına dair elde çok güçlü deliller bulunmamaktadır. Ayrıca gebelik şansını artırma konusunda alınan antioksidan desteklerinin de potansiyel zararları konusunda sınırlı bilgiler mevcut.

Araştırma raporuna göre kısırlık tedavisi gören kadınlarda antioksidanlar gibi diyet destekleri hamile kalmayı kolaylaştırmak için sıklıkla alınıyor. Bununla birlikte antioksidan destekleri düzensiz bir şekilde alınıyorlar ve bunların güvenliği ve etkileri konusunda da sınırlı bilgiler mevcuttur.

Söz konusu araştırma kapsamında kısırlık tedavisi gören 3500 civarında kadın üzerinde araştırma yapıldı. Bu kadınlara verilen antioksidan desteklerinin doğurganlık şansını artırma veya bebek sahibi olma ihtimalini yükseltme konusunda önemli bir etki göstermedikleri görüldü.

Araştırmayı yapan uzmanlar hamile kalmaya çalışan kadınlarda antioksidan desteği tavsiye etmek için elde çok güçlü delillerin bulunmadığını belirtiyorlar.

Yayınlanma Tarihi : 02.12.2013

1848

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim