Haberler

Makaleler

ANESTEZİ KÜÇÜK ÇOCUKLARDA DİKKAT EKSİKLİĞİ RİSKİNİ ARTIRIYOR

anestezi çocuklarda dikkat eksikliğini artırıyorMayo Klinik tarafından yapılan bir araştırmada, 3 yaşından önce anesteziye maruz kalan çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu riskinin arttığı belirlendi.

Yapılan araştırmada anesteziye maruz kalan 3 yaşından küçük çocuklarda, diğer çocuklara göre dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu daha fazla görülmüş. Araştırmayı yapan uzmanlar bu sorunla karşılaşan çocuklarda düşünmeden hareket etme, kontrolsüz davranışlar ve dikkatinin çabuk dağılması gibi özelliklerin olduğunu belirtiyorlar.

Araştırma anesteziye maruz kalan 3 yaşın altındaki 5.300 çocuk üzerinde yapılmış. Anezteziye maruz kalan çocuklarla kalmayan çocuklar karşılaştırılmış. Anesteziye maruz kalan çocuklardan 341 tanesinde daha sonraki incelemelerinde dikkat eksiliği ve hiperaktivite bozukluğu sorunu gelişmiş. Tabi araştırmayı yapanlar böyle bir sonucun çıkmasında başka faktörlerin de etkili olabileceğini belirtiyorlar.

Yayınlanma Tarihi : 09.02.2012

2467

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hesaplayıcılar

ANKET

Bebeğiniz ne zaman gece boyunca uyumaya başladı?
0-2 aylık arasında
2-4 aylık arasında
4-6 aylık arasında
6-9 aylık arasında
9-12 aylık arasında
12-18 aylık arasında
18-24 aylık arasında
Anket Sonuçları
Bebek Sağlığı Bebek hastalıkları ve tedavileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegin-sagligi
Hamilelikte Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte beslenme önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Bebeği Emzirme Emzirme hakkında herşey www.annelikbilinci.com/kategoriler/bebegi-emzirme
Gebelikte Güzelilk Tavsiyeleri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim