Haberler

Makaleler


HAMİLELİKTE DOĞAL EGZAMA TEDAVİSİ

hamilelikte doğal egzama tedavisiHAMİLELİKTE DOĞAL EGZAMA TEDAVİSİ

 

Egzamanın tedavisi konusunda birçok seçenek mevcuttur. Fakat eğer hamileyseniz bu tedavilerde seçici ve dikkatli olmalısınız. Örneğin ilaç kullanımını ve tıbbi tedaviyi kesinlikle hekiminizin tavsiyesiyle ve kontrolünde yapmalısınız.

 

Hamilelikte egzama sonu yaşıyorsanız tedaviye yönelik aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz:

 

Cildinizi nemlendirin

 

Hamilelik döneminizde cildinizdeki egzama belirtilerini hafifletmenin en iyi yollarından birisi cildinizi nemlendirerek nemli tutmaktır. Bunun için cildinizdeki kurumayı giderecek ve cildinizi nemli tutacak özellikle bunun için formüle edilmiş bir krem veya merhem kullanın.

 

Sabundan kaçının

 

Hamilelikte egzama sorununuzu hafifletmek için sabun kullanmaktan kaçının. Çünkü sabunlar cildinizi kurutabilir. Bunun yerine cildinizi yumuşatıcı ve koruyucu bir temizleyici kullanın.

 

Sık sık banyo yapmayın ve duş almayın

 

Sıklıkla banyo yapmanız veya sık sık duş almanız cildinizdeki doğal yağ tabakasına zarar vererek cildinizi kurutur. Bu nedenle 2 – 3 günde bir banyo veya duş egzamalı cildiniz için daha uygundur. Ayrıca ellerinizi çok sık suya temas ediyorsa, örneğin bulaşık yıkarken eldiven giyinin.

 

Egzamayı tetikleyicilerden kaçının

 

Hamilelikte özellikle bazı şeyler egzamanızı tetikleyici olabilirler. Sıcak havalar, toz, soğuk havalar, temizlik maddeleri v.b. Bunları iyi bilmeniz ve bu tür olası egzama tetikleyicilerinden mümkün olduğunca korunmanız gerekir.

 

Cildinizi kaşımayın

 

Cildinizi kaşımanız egzamadan dolayı cildinizdeki mevcut tahrişi daha da kötüleştirir, cildiniz enfeksiyon daha açık olur. Kaşıntınızı hafifletmek için kaşınan yerinizi soğuk suyla yıkayın veya soğuk kompres uygulayın.

773

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

Güzellik ve Bakım Güzellik ve bakım konusunda rehber siteniz www.kadinlikbilinci.com
Makyaj ve Güzellik Sanatı Kadınlar için makyaj, Bakım ve güzellik sitesi www.makyajvebakim.com
Bebek ve Çocuk Ürünleri Online bebek ve çocuk alışveriş sitesi www.mikidoo.com
Doğal Güzellik Hakkında Doğal cilt bakımı, Doğal saç bakımı, Doğal tırnak bakımı, doğal bakıml... www.dogalguzelim.com