acvit göğüs bakım kremi

Haberler

Makaleler

HAMİLELİKTE DOĞAL EGZAMA TEDAVİSİ

hamilelikte doğal egzama tedavisiHAMİLELİKTE DOĞAL EGZAMA TEDAVİSİ

 

Egzamanın tedavisi konusunda birçok seçenek mevcuttur. Fakat eğer hamileyseniz bu tedavilerde seçici ve dikkatli olmalısınız. Örneğin ilaç kullanımını ve tıbbi tedaviyi kesinlikle hekiminizin tavsiyesiyle ve kontrolünde yapmalısınız.

 

Hamilelikte egzama sonu yaşıyorsanız tedaviye yönelik aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz:

 

Cildinizi nemlendirin

 

Hamilelik döneminizde cildinizdeki egzama belirtilerini hafifletmenin en iyi yollarından birisi cildinizi nemlendirerek nemli tutmaktır. Bunun için cildinizdeki kurumayı giderecek ve cildinizi nemli tutacak özellikle bunun için formüle edilmiş bir krem veya merhem kullanın.

 

Sabundan kaçının

 

Hamilelikte egzama sorununuzu hafifletmek için sabun kullanmaktan kaçının. Çünkü sabunlar cildinizi kurutabilir. Bunun yerine cildinizi yumuşatıcı ve koruyucu bir temizleyici kullanın.

 

Sık sık banyo yapmayın ve duş almayın

 

Sıklıkla banyo yapmanız veya sık sık duş almanız cildinizdeki doğal yağ tabakasına zarar vererek cildinizi kurutur. Bu nedenle 2 – 3 günde bir banyo veya duş egzamalı cildiniz için daha uygundur. Ayrıca ellerinizi çok sık suya temas ediyorsa, örneğin bulaşık yıkarken eldiven giyinin.

 

Egzamayı tetikleyicilerden kaçının

 

Hamilelikte özellikle bazı şeyler egzamanızı tetikleyici olabilirler. Sıcak havalar, toz, soğuk havalar, temizlik maddeleri v.b. Bunları iyi bilmeniz ve bu tür olası egzama tetikleyicilerinden mümkün olduğunca korunmanız gerekir.

 

Cildinizi kaşımayın

 

Cildinizi kaşımanız egzamadan dolayı cildinizdeki mevcut tahrişi daha da kötüleştirir, cildiniz enfeksiyon daha açık olur. Kaşıntınızı hafifletmek için kaşınan yerinizi soğuk suyla yıkayın veya soğuk kompres uygulayın.

anne baba eğitimi

1518

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

hatoon.com.tr
hesaplayıcılar
anne bebek ürünleri

ANKET

Bebeğinizi Kaç Ay Süreyle Anne Sütüyle Beslediniz?
0-3 ay süreyle
4-5 ay süreyle
6 ay süreyle
7-12 ay arasında
1 yılın üzerinde
Hiç anne sütüyle beslemedim
Anket Sonuçları
Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları En güzel Baby Shower ve Doğum Günü Organizasyonları. www.proje360.com.tr/
Hamilelikte Beslenme Önerileri Hamilelikte nasıl beslenmeli, neleri yemeli, nelerden kaçınmalı? www.annelikbilinci.com/kategoriler/hamilelikte-beslenme
Sağlık, bakım ve güzellik En iyi sağlık, bakım ve güzellik ipuçları kadinlikbilinci.com'da www.kadinlikbilinci.com/
Gebelikte Güzelilk ve Bakım Önerileri Gebelikte güzellik ve bakım önerileri www.annelikbilinci.com/kategoriler/gebelikte-guzellik-ve-bakim