www.corapicgiyim.com

Haberler

Makaleler

GEBELİKTE EGZAMA

gebelikte egzamaGEBELİKTE EGZAMA

Egzama gebelik döneminde en yaygın görülen durumlardan birisidir. Hamile kadınlar gebelik döneminde güvenli olmayan egzama tedavileri konusunda dikkatli olmalıdırlar.

Egzamanın belirtileri

Egzaman genelde kendisini ciltte kaşıntılı kızarıklık ve döküntü olarak belli eder. Cilt pullanış bir görünüme de sahip olabilir.

Egzamanın nedenleri nelerdir?

Egzamadan şikayet eden birçok insanda ayrıca alerjiler de olabilir ( gıda alerjisi ve diğer tahriş edici etkenler ). Egzamayı nem, sıcaklık gibi çevresel değişiklikler de tetikleyebilir.

Egzamanın tedavisi

Hamile olmayan kadınlarda steroid krem kullanımı yaygın bir tedavidir. Hamile kadınlarda bu kremlerin kullanımı güvenli olmayabilir. Gebelik dönemindeki egzamanın tıbbi tedavisinde yöntem hekimin gözlem ve incelemesiyle olmalıdır.

Gebelik döneminde egzamayı önlemek için cildi mümkün olduğunca nemli tutmak gerekir. Egzama olan yerleri kaşımaktan kaçınmalıdır. Bu durumu daha da kötüleştirebilir. Kaşınan yere soğuk kompres uygulamak kaşıntıyı hafifletir. Ayrıca cildi tahriş eden kıyafetler giyilmemelidir.

Gebelikteki hormonal değişmeler ciltte reaksiyona yol açabilir. Gebelik öncesinde herhangi bir probleme yol açmayan maddeler gebelik döneminde alerjik bir etki yaratabilir. Eğer gebelik döneminde egzama oluştuysa buna yol açan etkenden ( çamaşır suyu, deterjan, çeşitli kimyasallar, losyonlar, deodorant v.b. ) uzak durmak gerekir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Hamilelikte Doğal Egzama Tedavisi

anne baba eğitimi

7988

defa okundu

+ Yorum Yap

Henüz Yorum Yapılmamış.

Güzellik ve Bakım Güzellik ve bakım konusunda rehber siteniz www.kadinlikbilinci.com
Alışverişin Anne Ve Bebek Hali Bebeğiniz ve sizin için ihtiyacınız olan her şey burada www.annebebekclub.com
Güzellik ve Bakım Sırları Makyaj, bakım ve güzellik tavsiyeleri www.makyajvebakim.com/
Giyim ve İç Giyim Ürünleri Erkek, bayan, çocuk giyim ve iç giyim ürünleri www.annebebekclub.com/giyim-ve-ic-giyim-urunleri/